Życie to stałe dokonywanie wyborów. Nikt z nas nie wie, jak wybrać, żeby zawsze było dobrze, uczymy się więc na własnych błędach

W każdej dziedzinie życia korzystamy ze znanych wzorów, ponieważ zapewniająone najlepsze efekty. Po co korzystać z niesprawdzonych wzorców, głupich rozwiązań, skoro tak blisko, na wyciągnięcie ręki, dostajemy gotowy produkt.

Tryby

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Jesteśmy w stanie przyznać, że przez lata pracy każdy fachowiec wypracowuje właśnie tego typu podejście do tego tematu.

Chcemy Cię zaprosić do tak samo fajnych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę osuszanie powietrza i przeglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Nieliczni wypróbowują ciągle coś nowego, lecz zamiast iść do przodu, to później powracają do dawnych przyzwyczajeń, gdyż wiedzą, że nic bardziej korzystnego ich nie spotka. Tak więc lepiej być wiernym sprawdzonym rozwiązaniom, choćby by nie wiem jak bardzo kusiła nas obietnica czegoś lepszego.

Jak powiedzieliśmy we wstępie spotykamy tego typu okoliczność w każdej branży, nie ma tu bowiem żadnych odstępstw od normy. Nie jest ważne czy będziemy mówić o zaworach kulowych, firmie parker (zobacz to) czy siłownikach pneumatycznych, a na drugom końcu wspomnimy o takich rzeczach jak kleje, smary i farby, najbardziej korzystny, sprawdzony sposób zawsze pozostanie tym, z którego będziemy korzystali. Ponadto, takie sposoby idealnie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, to znaczy, iż jak naprawdę jesteśmy w przysłowiowej kropce, to niekiedy korzystając z metod, jakie znamy, zdobywamy lepsze rezultaty.

To może i jasne, ale wiele osób zwyczajnie o tym zapomina i zamiast sięgać do źródeł, próbują sięgać po coś zupełnie nowego, co w ogóle nie radzi sobie z naszym kłopotem. Może przesadą będzie określenie, że z takimi rzeczami jest jak z ludźmi. Często mamy stare, dobre znajomości i zupełnie świeże, które nie przechodzą próby czasu.

Niekiedy jak mamy problem zwracamy się z nim do starego znajomego, który z pewnością nas wysłucha i zrozumie, gdyż zna nas bardzo dobrze. Jednak, uczciwie mówiąc, w przypadku ludzi sytuacja nie jest tak wiadoma, bo dochodzi tu wiele innych czynników. Natomiast rzeczy są zawsze takie, jakie są, raz sprawdzone cieszą nas przez lata, ale gdy nas zawodzą jesteśmy w stanie się od nich odwrócić, aby wypróbować czegoś innego. Ktoś powie, przecież to tylko przedmioty, po co więc dorabiać jakąś teorię. No tak, lecz gdybyśmy tak myśleli nie byłoby prędkich wyników i sprawdzonych receptur, a my byśmy tkwili w niepewności dobierając bez przerwy różnorodne przedmioty i myśląc z nadzieją, że może to się w końcu uda, może to co tym razem wybraliśmy będzie dla nas najbardziej korzystne.