Zezwolenie na postawienie

Budowanie garażu bez względu na jego nawierzchnię wymaga pozwolenia. Nie mają także ważności jego budowa, ani półprodukt, z jakiego zostanie wykonany.

droga

Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com
zainstalowana pompa ciepła

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com
poddasze

Autor: INDECO
Źródło: INDECO
W tym roku po raz kolejny przedłożono zmiany w prawie budowlanym. Dzięki nim zezwolenia na budowę zostały częściowo złagodzone, zwłaszcza w wypadku mniejszych inwestycji, czy prac powiązanych z przebudową obszerniejszych obiektów.
Jeżeli projektujemy budowę garażu wolno stojącego, niezbędne będzie tylko zgłoszenie zamiaru jego wykonania, jeżeli nawierzchnia zabudowy nie przekroczy 35m2, będzie to budynek parterowy i nie będzie ich więcej niż dwa na każde 500m2 powierzchni parceli. Przy niespełnieniu chociażby jednego z tych przesłanek, budowa garażu niezbędne będzie pozwolenie na budowę garażu. W wypadku garażu stanowiącego dobudowanie do istniejącego obiektu mieszkalnego trwale z nim połączonego, nieodzowne może być dokonanie całkowitej dokumentacji, jak przy pozwoleniu na budowę.

Nie zwlekaj! Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj to (lokum-deweloper.pl/nasza-oferta/) następne wiadomości na ten temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Trzeba pamiętać, że przestrzeń zabudowy oblicza się po obrzeżnym obrysie ścian budynku, jest ona w związku z tym wyższa od nawierzchni użytkowej.

W wypadku wiaty garażowej formalności wyglądają trochę odmiennie. Opuszczona została tu bowiem procedura zameldowania zamiaru konstrukcji.

Niezależnie od tego, czy wymagane jest zezwolenie na budowę, zgłoszenie, czy też nie obowiązują jakiekolwiek formalności, niezbędne jest zachowanie zarządzeń wynikających z zarządzenia w sprawie wymogów technicznych jakim winny odpowiadać obiekty i ich usytuowanie. W szczególności odnosi się to do najmniejszych dystansów tych obiektów od granic parceli przyległej.