
Materiał, z jakiego są wykonane to tylko jeden wyróżnik rusztowań. Ponadto podzielić można je ze względu na zastosowanie. I tak, zależnie od tego, czy mają być stosowane na niewielkich powierzchniach we wnętrzach budynku czy może do odnawiania z zewnątrz. Tu znajdą zastosowanie dwa typy.
Przede wszystkim rusztowania elewacyjne. Jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje się je do odnawiania elewacji budynków.
Niniejszy tekst jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to zobacz też pozostałe polecane (https://partnerzy.pl/obsluga-dewelopera) treści, gdyż są tak samo ciekawe i wciągną Cię kompletnie.
Ich pionową konstrukcję stanowią twarde ramy między którymi instaluje się zróżnicowanej wielkości pola. Najczęściej to żerdzie zakryte platformami z metalu albo deskami, chociaż coraz częściej odrzuca się drewno. Przykręcane metalowe panele są o wiele bardziej solidne i bezpieczne.
W podobny sposób skonstruowane są rusztowania fasadowe. Często mają one także drabiny zainstalowane między poziomami zatem prace da się prowadzić na kilku poziomach jednocześnie. To jest bardzo ważne przykładowo dla konserwatorów zabytków. Na froncie budynku czasem konkretny ozdobny element którym zajmuje się jedna osoba ciągnie się przez kilka metrów w pionie i przydatna jest możliwość błyskawicznego i bezpiecznego przemieszczania się między platformami. Więcej na bautec
Bautec Łódź oferuje również rusztowania.