Zalety oraz wady betonowej posadzki

Jak każda posadzka, tak też betonowa posiada swoje wady i zalety. Niezaprzeczalną zaletą jest wytrzymałość na uszkodzenia, tj.: rysy, ścieranie czy też pękanie.
Czyszczenie także nie przysparza kłopotów, ze względu na fakt, że betonowa posadzka jest bezspoinowa, zatem nie ma szczelin rozdzielających posadzkę na odcinki.

posadzki betonowe warszawa

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
studenci

Autor: HRS Poland
Źródło: http://www.flickr.com
Betonowa masa nie zawiera również chemicznych substancji, a proces wylewania jak też polerowania jest nieszkodliwy dla przyrody. Pamiętajmy, że betonowa posadzka jest stosunkowo mało kosztowna. Takie dokładnie atuty mają posadzki betonowe Warszawa jest miastem, w którym bez kłopotu znajdziemy firmę zajmującą się kładzeniem tego typu posadzek.
Wadą z kolei jest przygotowanie, bowiem wymaga dużo cierpliwości i czasu. Beton sam w sobie jest zimny, dlatego najlepiej jest zainwestować w ogrzewanie podłogowe. Pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, to za ich sprawą zachowamy posadzkę w nienagannym stanie przez lata. Bardzo ważna będzie także impregnacja specjalnym preparatem, jaki nadaje blask. Posadzek betonowe mimo pozorów są łatwe w utrzymaniu czystości. Są wytrzymałe na ścieranie bądź na wsiąkanie wody. Na dodatek, jeżeli zdarzy się, iż po pewnym czasie zmienimy zdanie po czym zadecydujemy ułożyć parkiet – więcej o parkiecie dębowym -, bez problemu możesz to wykonać. Betonowa posadzka ma coraz więcej sympatyków. Dzieje się tak dlatego, że z upływem lat nastał całkowicie inny styl w aranżacji naszych mieszkań. Dziś nie stawiamy na bogate ozdabianie, a wręcz przeciwnie – na proste formy, częstokroć wykończone betonem i szkłem.

Nadrzędnym ich pozytywem jest uniwersalność, albowiem betonowa podłoga domowa – (deska podłogowa warstwowa) sprawdzi się zarówno w małych, jak i ogromnych apartamentach, bez względu na typ Wnętrza, czy to kuchnia, albo łazienka, a nawet salon.