Zalety analiz MES

Równolegle z rozwojem techniki, otrzymujemy nowatorskie sposoby przeprowadzania badań, dzięki czemu rezultaty są dokładne i pozyskujemy je bardzo szybko. Innowacyjne rozwiązania są stosowane nie tylko w ośrodkach badawczych, lecz także w branży produkcyjnej, czy w innych obszarach gospodarki.

Najczęściej stosowanymi urządzeniami pomiarowymi są tensometry, czyli czujniki, które służą do przeprowadzania pomiaru napięcia, albo odkształcenia. Z powodzeniem są wykorzystywane w robotyce i w placówkach naukowych, ale – chociaż większość osób nie wie o tym – używamy ich również na co dzień. Czujniki tensometryczne, a mówiąc bardziej precyzyjnie, czujniki oporowe, są bowiem wmontowane w tak popularnie stosowane rzeczy, jak waga łazienkowa. Inną metodą, umożliwiającą rozpoznawanie właściwości fizycznych produktów, bez obowiązku przeprowadzania drogich eksperymentów, jest stosowanie szczegółowych analiz cyfrowych. Analizy MES polegają na przeprowadzaniu komputerowych testów, określających wytrzymałość konstrukcji, wydajność maszyn, albo przepływ cieczy. Wykonuje je .

Do czego przydają się analizy MES? Służą przede wszystkim przyspieszeniu i finansowemu ograniczeniu testów, nakreślających wydajność różnego typu produktów.

Równie ciekawy artykuł jest umieszczony tu, więc sprawdź na portalu (http://www.mcwenergia.com.pl/fotowoltaika-krasnik/) i upewnij się, co zobaczysz tutaj. To również jest dla Ciebie zajmujące.

obliczenia MES

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com

Stosowanie ich w przemyśle sprawia, że, można przewidzieć zachowania przedmiotów i materiałów w zróżnicowanych realiach, bez obowiązku przeprowadzania prób fizycznych i niszczenia kolejnych prototypowych modeli. Konstruktorzy mają znacznie ułatwione zadania, zdobywając w trybie natychmiastowym wyniki wytrzymałościowe lub wyniki innych testów, potrzebne dla zaplanowania bezpiecznego budynku, urządzenia, przedmiotu codziennego użytku. Obszar analiz MES cały czas się rozwija, a jego stopień uzależniony jest bezpośrednio od rozwoju szeroko ujmowanej technologii informatycznej. Tensometry z kolei znajdują zastosowanie w codziennych sytuacjach, które nie mogą czekać. Ich działanie używane jest między innymi do monitorowania ciężaru w różnego rodzaju zbiornikach surowcowych, albo w platformach najazdowych (sprawdź tensometry i pomiary). Oba udogodnienia techniczne skracają czas oceny badanych obiektów oraz pomagają szybko i precyzyjnie określić właściwości techniczne danego urządzenia.