Zagłówek do łóżka – jak wybrać albo … zrobić własnoręcznie?

Idealne łóżko na salony? Baldachim, obudowa z niezawodnego, dębowego drewna, z ultra-delikatnym materacem, a także aksamitną poszewką? Delikatność, wielkość i wytrzymałość to najważniejsze względy, za które jesteśmy skorzy dopłacać na początku. Gdzieś dalej plasuje się miejsce na zagłówek.

Dla dużych łóż małżeńskich

łóżko małżeństwo

Autor: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Źródło: http://www.flickr.com

Zagłówek do łóżka, co to jest? Coś za głową, ale co? Tu wszystko o zagłówkach. Dopiero po sprawdzeniu w sklepie i Internecie większość z nas powie „no jasne, że o to chodzi”. W łożu małżeńskim zagłówek spełni kilka funkcji. To m.in. estetyczne doznania, spoglądając z daleka trudno oprzeć się wrażeniu, iż dodaje całości uroku i – co tu wiele mówić – klasy. Przede wszystkim ten wytapicerowany, z grubszą warstwą materiału, komponujący się kolorystycznie z materacem lub kolorem ulubionej poszewki na łóżko.

Dla ochrony malucha

W szukaniu inspiracji natknąłem się ponadto ciekawy, lecz ogromnie praktyczny sposób wykorzystania nagłówka. O ile z założenia zagłówek służy wygodnemu ułożeniu materiału pod głowę, umożliwia siedzenie (nie trzeba opierać się o pionowo stawiane poduszki), to także… stanowi ochronę dla ściany w pokoju małego dziecka.

Bardzo pasjonuje Cię poruszana w tym tekście kwestia? Jeśli tak, to ponadto kliknij ten odsyłacz i zdobądź użyteczne info!

Malutkie urwisy szalejące w obrębie swoich czterech ścian nie zrobią i sobie krzywdy, nie zniszczą także ściany, gdzie stoi ich łóżko. Czysta praktyka w połączeniu z inspiracją daje ciekawe efekty.

Nie stać Cię na tapicerowany dodatek? Są inne kompozycje

zagłówek w łóżku

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Materiałowy dodatek w postaci nagłówka może być wyraźnym kosztem, który przekracza możliwości finansowe. Pamiętajmy, że przeznaczeniem zagłówków są nade wszystko duże sypialniano-salonowe łóżka. W pojedynczych, cieńszych przypadkach zagłówek często równa się… kawałkowi drewna, które wystaje z jednej strony na wysokość kilkunastu cm. Oczywiście, ułatwia to sprawę z poduszkami, ale o wygodzie w spartańskiej wersji można zapomnieć.

Pomysłowość nie zna granic

Jednakże dla designu nie ma rzeczy niemożliwych. Oszczędzający, a pragnący mogą wybrać zagłówek niemateriałowy, pikowany.

Rzetelna informacja z witryny (https://brumet.com.pl/odwodnienia-nierdzewne/) przyda się na każdym kroku. Więc namawiamy do przeglądnięcia naszego nowego wpisu. Znajdziesz go pod poniższym linkiem.

W czarnym kolorze idealnie pasował będzie do jasnych ścian oraz poszewek. Dla złotych rączek, specjalistów od domowego majsterkowania pozostaje także opcja z własną kompozycją. Zbitka materiału, a ponadto stelażu na własną rękę wymaga zapału i pomysłu. Cieszy oczy jeszcze bardziej!