Z jakiego względu decydujemy się na wybranie konkretnego piętra w bloku? Jakie mamy plusy i minusy różnego typu opcji?

Wybierając mieszkanie, zastanowić trzeba się nad wieloma rzeczami. Między innymi nad tym, na jakim poziomie zamieszkamy. Jak wyglądają plusy i minusy różnych możliwości?

garage

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com
Na wstępie należy od razu rozdzielić bloki, w których dostępna jest winda, jak również takie, w jakich jej nie mamy. W pierwszym przypadku z pewnością nie będziemy mieć problemu, by zamieszkać na wyższym piętrze, ponieważ łatwo się tam uda dostać. Mało tego, im wyżej, tym ładniejszy widok za oknem, nie mówiąc już o oddaleniu od ulicznych dźwięków. Dlatego w takim wypadku z pewnością wiele ludzi zdecyduje się na wysokie piętra.

natomiast, gdy chodzi o budynek bez windy, to trzeba myśleć o przyszłości. Nawet gdy dziś jesteśmy młodzi oraz nie mamy problemów z dostaniem się na wyższe piętro, to niestety, lecz na starość możemy mieć pewność, że będzie to trudniejsze. Z tego względu parter może być praktyczniejszym wyjściem. Natomiast dojście na wyższą kondygnację, nie będzie też wcale proste z wózkiem i dziećmi, o czym także należy pamiętać.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany w tym serwisie materiał, bez wahania przeczytaj jeszcze towarzyszące informacje (https://centrumstyropianu.pl/105-styrodur-xps) – one także są warte uwagi.

Osobom, jakie planują założenie rodziny, na pewno wygodniej będzie się mieszkać w blokach z windą.

ciśnienie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy chodzi o parter, to część osób ma pewne obawy, aby tam mieszkać, tym bardziej kiedy okna – poznaj naszą firmę – znajdują się blisko ziemi. Po pierwsze przechodzący ludzie patrzą nam do mieszkania, a czasami też pukają w szybę, co jest dosyć stresujące, tym bardziej w nocy.

Z kolei, gdy mamy mieszkanie na wysokim parterze, to takie sytuacje już nie będą tak doskwierające. Zatem dobrze będzie przemyśleć taką decyzję, bo jak widać, istnieją różne za i przeciw.