Z jakiego powodu skrzynki gazowe przeważnie są żółte oraz co w nich jest?

właściciele domków wielorodzinnych bądź zakładów przemysłowych bardzo często korzystają z instalacji gazowych. Jest to aktualnie bardzo znane źródło ciepła, które dostarczane jest za pomocą sieci wysokociśnieniowych, stacji redukcyjnych oraz sieci średniego ciśnienia.

remont - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Częścią takiej instalacji jest szafka gazowa, jaka mogłaby zostać wykonana z tworzyw sztucznych, metalu albo laminatów. Do zmniejszenia kosztów wykonania instalacji gazowej kontrola szczelności instalacji gazowej warto jest zastosować skrzynkę, która jest przystosowana do obsługi dwóch gazomierzy. W takiej jednak okoliczności wykonanie należy poprzedzić co najmniej przez notariusza poświadczonym poświadczeniem właścicieli będących w pobliżu posiadłości. Taka szafka gazowa posiada gazomierz, reduktor gazu oraz przyłącze gazowe. Ma ona pełnić rolę izolacji gazomierza oraz innych znajdujących się w niej elementów. Tego typu skrzynka mogłaby być stworzona z blachy blachy stalowe odpornej na działanie kwasów, czyli ze stopów zawierających chrom, jaki gwarantuje właściwą wytrzymałość na rdzę. Zawór musi być stworzony z mosiądzu albo brązu.
Skrzynka mogłaby być zainstalowana bezpośrednio na budynku lub na linii ogrodzenia. Są także wersje wolnostojące. Najbardziej istotne jest to, aby był swobodny dostęp. Jest to sprawa główna w czasie awarii albo klęsk żywiołowych. Skrzynka gazowa jest dosyć niewielka, jej wielkość to od 14x60x60 do 120x60x25 centymetrów. Powinna ona posiadać kolor żółty, co jest poleceniem Polskiej Spółki Gazownictwa. Celem jest ujednolicenie wyglądu skrzynek, ponieważ można napotkać je również w odcieniu czarnym czy też brązowym.

Niezależnie od koloru, taka skrzynka może kosztować ok. 100-300 PLN. Taką skrzynkę można by zakupić w internecie, co jest bardzo komfortowe, bo kurier dostarczy ją do naszego domu.