Z jakiego materiału można zrobić ścieżki, różne place i podjazdy oraz czy te materiały są kosztowne?

Przeróżne nawierzchnie mogą mieć naturalny wygląd oraz doskonale komponować się z roślinnością. Przeważnie ich przygotowanie jest łatwe, a koszty stosunkowo niskie.

Należałoby zainteresować się pewnym ciekawym ich typem, gdyż to o nim tu mowa.
Do budowy nawierzchni żwirowych należy używać kruszyw o nieregularnych krawędziach. Może to być kliniec, tłuczeń z wyłączeniem rzecznego, którego ziarna mają zaokrąglone powierzchnie. Nawierzchnie żwirowe mogą posiadać różną grubość zależnie od jej przeznaczenia oraz typu terenu. Grubość nawierzchni musi okazać się tym większa im większe są przewidywane obciążenia albo w mniejszym stopniu przepuszczalny jest grunt. Nawierzchnia, po której będą jeździły samochody osobowe, musi być stworzona z trzech warstw. Z kolei taka, po jakiej będzie się jedynie chodzić, mogłaby posiadać dwie lub tylko jedną warstwę.
fundamenty

Autor: Tytan Professional
Źródło: Tytan Professional

firmy deweloperskie

Autor: VELUX Polska Sp. z o.o.
Jednak nawierzchnie żwirowe mają też swoje mankamenty. W czasie długotrwałych opadów i dużych np. marcowych roztopów może ona rozmiękać mimo tego, że została wykonana w poprawny sposób. Musi być ona regularnie konserwowana, przykładowo w miarę potrzeby należy dosypywać nowego kruszcu. Poza tym dobrze jest raz w roku w okresie wiosennym ją zwałować. Taka nawierzchnia może przerastać niepożądanymi roślinami, a te należy systematycznie wyrywać.

Czy analizowana tematyka bardzo Cię zajęła? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (http://invado.pl/produkty/systemy-przesuwne) pokrewne artykuły.

Dużo osób rezygnuje z ich budowy w obawie przed niewielką trwałością. Jednak niepotrzebnie, ponieważ dobrze zrobione są wytrzymałe oraz mogą nadawać się do utwardzania powierzchni gruntu w ogrodzie.

Dzięki takim nawierzchniom nasz ogród będzie wyglądał ładnie oraz nada mu to naturalistycznego stylu, przez co będziemy chcieli spędzać w tamtym miejscu jeszcze więcej czasu.