Z czego budować ściany zewnętrzne?

Domy energooszczędne powinny być odpowiednio projektowane a także starannie budowane z surowców, które zagwarantują koszty późniejszego użytkowania na racjonalnie niedużym poziomie.

Projekt musi być opracowany szczegółowo w każdym detalu, a wykonawstwo zrealizowane zgodnie ze sztuką budowlaną.

Czy chcesz znaleźć pokrewny post? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na stronę (https://www.dkrm.com.pl/fasady-i-elewacje-wentylowane/), która prawdopodobnie też przykuje Twoją uwagę.

Wybór materiałów na ściany a także ich ocieplenie będzie jednym z początkowych wyborów, które trzeba rozstrzygnąć. Na energooszczędność domku oddziałuje dużo czynników – bryła domku, grupowanie wnętrz w zależności od funkcji, usytuowanie w terenie i jego charakterystyka, orientacja względem stron świata, przegrody zewnętrzne, metoda podgrzewania wody. Skoro ściany zewnętrzne mają oddziaływanie na energooszczędność, to też pustak wykorzystany do ich wykonania a także ocieplenia nie będzie bez znaczenia. Co prawda mury obecnie w większości wypadków otula się grubszą warstwą termoizolacji, która ma decydujące znaczenie dla izolacyjności cieplnej, jednakże materiał konstrukcyjny też ma wpływ na straty ciepła.

ocieplanie

Autor: www.Projektoskop.pl
Źródło: www.Projektoskop.pl
W naszym kraju najwięcej budynków energooszczędnych buduje się w murowanej technologii. Mogą one być zbudowane z dowolnego surowca, pod warunkiem że wykonawca będzie przestrzegać zaleceń producenta dotyczących zarówno materiału na ściany jak i systemu dociepleń. Wybór właściwej grubości elementów jak też poprawne ich murowanie jak też ocieplenie pozwala zbudować zewnętrzne ściany, jakie spełnią wymogi dotyczące niskiego współczynnika przenikania ciepła.

inwestorzy mogą zdecydować się także na mury jednowarstwowe, ale surowce na takie przegrody gwarantują dzisiaj otrzymanie współczynnika U niewiele mniejszego aniżeli 0,20 W.