Wzmocnienie gruntu jest niezbędne przy planowanym dużym obciążeniu

Powinniśmy znać zagęszczenie gruntu

Bez względu na to, co pragniemy postawić na danym gruncie, powinniśmy mieć świadomość, czy będzie on wstanie utrzymać daną konstrukcję i całe obciążenie jakie będzie się z nią łączyło. Dlatego właśnie należy znać zagęszczenie gruntu, aby móc określić na ile wymaga ono umocnienia.

Takie zagęszczenie może być luźne, średnio luźne, zagęszczone albo mocno zagęszczone, a w dużej mierze będzie to zależało od tego, jakie substancje mieszczą się w danym gruncie i na ile pomiędzy nimi mieści się luźnej powierzchni. Jeśli okaże się, że zagęszczenie okazuje się luźne, to może się okazać, że przed zaczęciem konkretnej budowy będzie konieczne dobre wzmacnianie gruntu, które pozwoli na przyszykowanie go na takie obciążenie, jakie okazuje się planowane.

Silment okazuje się wspaniałym spoiwem

grunt

Autor: Dimitris Siskopoulos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli okaże się, że grunt pod naszą budowę nie jest tak trwały, jak początkowo nam się zdawało oraz że potrzebne jest jego umocnienie, tak aby był w stanie udźwignąć konkretny ciężar i nie podlegać odkształceniu się. Takie wzmocnienie gruntu może odbywać się przez ubijanie, które jest najszybszą metodą, lecz też mogą być tutaj zastosowane odpowiednie mikrowybuchy, które będą wzmacniały grunt. Od czasu do czasu do wzmacniania wykorzystuje się odpowiedni typ spoiwa, którym na przykład okazuje się spoiwo hydrauliczne Silment. Powstało ono przy wykorzystaniu najnowszych metod, dzięki czemu możemy stać się pewni, że świetnie sprawdzi się przy stabilizacji gruntu rodzimego jak i wykonanego z kruszywa. Co więcej wykorzystanie takiego spoiwa spowoduje, że będziemy mogli przyspieszyć prace na budowie i pomniejszyć koszty całej inwestycji. Autor

To wszystko należy prędzej zbadać

świeżo wylane fundamenty

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcemy posiadać gwarancję, że w czasie budowy nie będą zjawiały się nieplanowane przestoje, to najpierw powinniśmy wszystko dokładnie sprawdzić.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to w najświeższym tekście także przeczytasz coś, co okaże się dla Ciebie wartościowe. Kliknij więc tutaj!

Dlatego tak ważne okazuje się sprawdzenie gruntu, sprawdzenie jakie jest jego zagęszczenie, a kiedy będzie ono nazbyt niewielkie, to zrobienie właściwych wzmocnień, które zezwolą na powzięcie dalszych prac.