Wystrój mieszkania w stylu orientalnym

Moda na styl orientalny pojawiła się w w naszym kraju w latach osiemdziesiątych XX wieku. Starano się wtedy wiernie odtwarzać między innymi wnętrza indonezyjskie i prezentowało się na pewno oryginalnie. Obecnie bogactwo wschodniego wzornictwo łączy się z nowoczesną prostotą, co jest znacznie bardziej naturalnie. Wyposażając wnętrze w indonezyjskie meble może powstać klimat pełen zmysłowości i ciepła.

aranżacja w orientalnym stylu
Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Wiele osób docenia urodę kunsztownie wykonanych mebli indonezyjskich z egzotycznych drzew, takich jak mahoń, teak,sono i innych. Jest to rękodzieło rzemieślników z Bali, Jawy oraz pozostałych wysp Indonezji. Ten typ meblarstwa z pewnością można nazwać artystycznym. Klasyczne, lokalne wzory, najlepiej zestawiać z tendencjami teraźniejszego designu. Co prawda produktów ozdobnych oraz materiałów w stylu orientalnym nie brakuje, lecz dekoratorzy zalecają, by indonezyjskiego ducha wprowadzać z rozwagą. Niech szafę (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/rzezbione-nowe-krzeslo-w-stylu-ludwika-xv-119016-p-806.html) indonezyjskie i na przykład kuferek w tym stylu będą elementami ożywiającym całość. A pozostałe wyposażenie o nowoczesnym profilu będzie rewelacyjnym kontrastem, pozwalającym zachować naturalność – podobają mi się meble indonezyjskie.

stylowe meble do salonu
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj kupując meble w stylu Indonezyjskim do własnego mieszkania najlepiej sięgnąć po nieskomplikowane formy w stylu ekologicznym, które dobrze komponują się w klasycznych aranżacjach, a także znajdują miejsce we wnętrzach loftowych. Takie meble nie tylko rewelacyjnie się prezentują, ale także korzystnie oddziałują na nastrój domowników, bo indonezyjskie rękodzielnictwo przekłada się na przytulną atmosferę w domu. Meble indonezyjskie wyróżnia wysoka jakość, wytrzymałość oraz wieloletnia posługa. Niektóre z nich powstają z tworzyw pochodzących z recyklingu, co na pewno nie jest bez znaczenia dla osób dbających o środowisko. Do wyboru mamy między innymi przyciągające swą oryginalnością komody i stoliki kawowe z blatem z ręcznie kutego metalu. Neutralne tło pozwoli je pięknie wyeksponować. Taka kompozycja to świetnie rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować, odwiedzać egzotyczne miejsca oraz zbierać wspomnienia, a równocześnie chciałyby, by ich mieszkania pozwalano na cudowny odpoczynek w domowym zaciszu.