Wykańczamy mieszkanie – jakie meble musimy wybrać?

W aktualnej chwili przemysł meblarski jest niezwykle dobrze rozwinięty. Nawet w mniejszych miejscowościach mamy dostęp do sklepów zajmujących się sprzedażą mebli na cały kraj. W związku z rozwojem reklamy, zwiększeniem tempa życia największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju ‘sieciówki’.

Produkty przez nie sprzedawane mają wielu fanów, jak i przeciwników. Zastanawiając się nad tym co możemy zyskać lub stracić kupując meble w sieciówce, zamiast u lokalnego producenta warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

blat
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Tym, co najbardziej zachęca ludzi do nabycia masowo wytwarzanych mebli jest na pewno ich (styropapa cena). W aktualnych czasach design jest tak różnorodny, że producenci są w stanie trafić we wszystkie gusta, często jednakże problemem okazuje się cena. W przypadku sklepów sieciowych zawsze jest ona znacznie niższa, niż na przykład przy drewnianych meblach wytwarzanych na wymiar, zależnie od życzeń klienta. Duże znaczenie odgrywa także dostępność tego rodzaju sklepów i brak koniczności oczekiwania na wyrób mebla – jest on po prostu w magazynie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, jeżeli istotne jest dla nas szybkie załatwienie tego typu zakupów. Tego rodzaju meble zazwyczaj wykonane są ze sklejki – (więcej pomocy) pokrytej laminatem, do złudzenia przypominającym prawdziwe drewno. Ten zabieg sprawia, iż są one bardzo atrakcyjne, a cena jest o wiele niższa niż w przypadku prawdziwych drewnianych mebli.

Przeciwnicy tego rodzaju zakupów natomiast uważają, iż produkty wytwarzane masowo są po prostu nudne.

Jeśli opublikowane w niniejszym poście informacje są dla Ciebie emocjonujące, to dodatkowo, który posiada analogiczne artykuły.

Należy przyznać rację, iż w meble pochodzące ze sklepów sieciowych są mało oryginalne. Większość osób to właśnie takie meble wybiera, przez co w co drugim domu możemy napotkać podobną szafę, kanapę czy stół w kuchni. W związku z panującym współcześnie trendem na slow life, modne są natomiast unikaty, najlepiej ręcznie wykonane. Ogromną popularnością cieszy się dawanie drugiego życia starym zużytym meblom. Dzięki zabiegom odświeżającym możemy w prosty sposób stworzyć niezwykle designerskie przedmioty, których nikt inny oprócz nas nie będzie miał w swoim domu.

Bez względu na to, czy będziemy chcieli być oryginalni i sami odrestaurujemy sobie antyczne meble lub wybierzemy się do stolarza który zrealizuje nasze wizje, czy też zdecydujemy się na produkty z sieciowych sklepów, najważniejsze jest nasze samopoczucie. Jeśli dany mebel trafia w nasze gusta, a pojemność naszego portfela pozwala na jego zakup, nie powinniśmy się zastanawiać nad tym, czy ktoś będzie mieć taki sam czy nie.