Wyjątkowe meble dla dzieci

Do urządzenia pokoiku dziecka trzeba wyjątkowo wielkiej uwagi. Choć posadzki pokryte płytkami, czy panelami wydają się dobrym rozwiązaniem pod względem utrzymania schludności, to do pokoju pociechy się nie przydają.

Dzieci

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Podłoga powinna być przede wszystkim antypoślizgowa. Dobrym rozstrzygnięciem okaże się wykładzina dywanowa. Całkowita nawierzchnia podłogi jest zakryta, czyli bezpieczna, a na dodatek nie ziębi nóg naszych latorośli. Nabywając meble dla dzieci (link), należy pamiętać o ostrych obrzeżach. Tworzą one niebezpieczeństwo dla malucha w każdym wieku.

Czy masz więcej pytań? Nie wstydź się! My zapewne docenimy wszelaką chęć dyskusji. Więc czekamy na oceny od Ciebie.

Powinniśmy postarać się powiększyć bezpieczeństwo malucha kupując meble dziecięce o zaokrąglonych brzegach i mocowaniach o opływowym kształcie. Strońmy od szklanych części. Ze względów oszczędnościowych wybierajmy mebelki solidne, trwałe i na tyle uniwersalne, aby przekształcając niewielkie elementy, można było dopasować je do zmieniających się zainteresowań pociechy.

Od paru lat osiągalne są oferty mebli dziecięcych wiązanych. Mają one funkcję spania, pracy i składowania rzeczy. Do góry jest łóżko tapicerowane, a na dole biurko i szafa na

Pokój dziecięcy

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com

ubiory. Dzięki temu wyjściu, reszta pokoiku pozostaje pustą przestrzenią do zabawy. W takich meblach dziecięcych zazwyczaj powiązane jest jasne drewno z barwnym laminatem i akcentami z satynowanego aluminium. Dla malucha każdy szczegół w pomieszczeniu jest ważny, wpływa na budowanie się jego indywidualności. Konstruktorzy mebli specjalną uwagę przywiązują do zapewnienia bezpieczeństwa w użytkowaniu, zwłaszcza mebli dziecięcych.

Ciepła kolorystyka w zestawieniu z estetyką i ergonomicznością spowodują, że będzie to miejsce, z jakiego maluchom żal będzie wychodzić. Dobrze jest ulokować w pokoju malucha akcesoria właściwe z jego pragnieniami. Polecamy łóżka metalowe. Wystarczy, że to będzie siedzisko w zarysie futbolówki, bądź fototapeta z ukochanym bohaterem na ścianie. To uwydatni charakter pokoiku. Meble dla dzieci winny być użyteczne również bezpieczne w używaniu, funkcjonalne, bezbłędnie stworzone z dobrych towarów, bo to pomaga maluchowi swobodnie się rozwijać.