Wybór wzoru domu a preferencje przyszłych posiadaczy

Wybór wzoru domu zależy od własnych priorytetów przyszłych właścicieli, ich wieku, stanu zdrowia, także posiadanego potomstwa.
projekty domów z poddaszem użytkowym mają wiele atutów.

Możliwość urządzenia użytkowego poddasza jest wyjątkowo ważna w ciasnym domu, gdzie liczy się każdy centymetr. W domach z poddaszem użytkowym łatwo jest wprowadzić podział funkcjonalny, wydzielając część dzienną na parterze i umieszczając sypialnie na poddaszu. Dom (zobacz dom z segmentów) z poddaszem absorbuje mniejszą nawierzchnię działki niż dom parterowy o tej samej nawierzchni użytkowej.

Zobacz szczegółowe informacje (https://royal-nieruchomosci.com/o-nas/), odnajdziesz tam jeszcze bardziej szczegółowe informacje, które na pewno również okażą się dla Ciebie ciekawe.

Jest to zaletą szczególnie wówczas, kiedy rozporządzamy małą działką. Dom z poddaszem wykorzystuje przestrzeń działki bardziej ekonomicznie niż dom parterowy o tej samej przestrzeni użytkowej. Swobodniej można również spożytkować naturalne oświetlenie. Taki dom zezwala lepiej wykorzystać pejzaże na dalsze okolice, zapewniają je okna drugiej kondygnacji, także tarasy, loggie i balkony.

projekty małych domów

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Projekty małych domów posiadają sporo zwolenników ze względu na łatwość wznoszenia. Poza tym, koszty inwestycji można cokolwiek zredukować, gdyż dom nie potrzebuje dodatkowych stropów i podłóg. Położenie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji domu nie tylko umożliwia swobodne poruszanie się osobom starszym i schorowanym, ale także ułatwia komunikację pomiędzy domownikami i służy umacnianiu więzów rodzinnych.

Pomieszczenia w domu parterowym posiadają przeważnie taką samą, typową wysokość, co upraszcza zagospodarowanie wnętrz. Niemal z każdego pomieszczenia można zaprojektować wyjście do ogrodu otaczającego dom.