Wybór klimatyzacji do domu powinien być dość porządnie przeanalizowany, zanim podejmiemy końcową decyzję

Przed zakupem klimatyzatora do domu trzeba poświęcić trochę swojego czasu, aby poznać wszelkie za i przeciw wybranych przez nas opcji.
Jeśli jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji, która dotyczy klimatyzatora, to trzeba usiąść przed laptopem oraz sprawdzić, jakie istnieją warianty.

Element silnika

Autor: Lanà
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba głównie wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, jakimi środkami dysponujemy, a po drugie, czy możemy wiercić dziury w murze.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym serwisie materiał? Kliknij więc poza tym ten link oraz przeczytaj więcej info profesjonalne wizualizacje 3d na omawiany problem!

Jeżeli nie uzyskaliśmy pozwolenia na naruszanie konstrukcji murów, to jedynym wyjściem jest Klimatyzator przenośny. Jest on tani. Można go także nosić z pokoju do pokoju. Opcją droższą, ale także taką, która wymaga zgody administracji na rozpoczęcie robót, jest split. Jest to urządzenie, które składa się z dwóch elementów. Pierwsza jest umieszczana na stałe w pokoju (zwykle bywa przymocowana do ściany pod sufitem), a druga będzie zamontowana na zewnętrznej stronie ściany. Oczywiście głośna część umieszczana jest na zewnątrz. Klimatyzatory domowe takiego rodzaju są bardziej kosztowne, ale na 100% będą o wiele lepszej jakości. Służyć będą również dłużej. Jeżeli mamy ochotę, by podłączyć pod zewnętrzne urządzenie kilka tych, które zamontowane są się w apartamencie (by w każdym pomieszczeniu było chłodno), to trzeba podumać o klimatyzatorze typu multi-split.

Jest to najdroższy z wszelkich modeli, ale też po prostu najlepszy.
Wybierając klimatyzator, powinniśmy przemyśleć wszystkie jej aspekty, zanim dokonamy ostatecznej decyzji.