Wybierz ekstrawagancję

Niedawno pewna blogerka ujawniła swoją długoletnią pracę fotograficzną, w której ukazuje, jak wyglądają mieszkania zwykłych obywateli Polski. Mimo tego, że to już dwie dekady upłynęły od upadku komuny, w domach ciągle królują byle jakie meblościanki. Wyposażenie pokojowe jest kupowane głównie dla komfortu, estetyka ciągle jest rzeczą drugorzędną. Meble design można zobaczyć przeważnie w czterech kątach umeblowanych przez ludzi młodych i zasobniejszych.

lampa wisząca

Autor: INTERNITY
Źródło: INTERNITY

Ale mające frapujący design materace zbierają coraz wyższą popularność, mimo nawyków z poprzedniej epoki. Ostatnio w stolicy województwa łódzkiego odbył się międzynarodowy Łódź Design Festiwal 2012. Te trwające dziesięć dni fantastyczne święto kreatywności ściągnęło do Łodzi tysiące gości ze wszystkich stron świata. Podczas festiwalu Łódź Design 2012 odbyły się wystawy, na których twórcy oraz przedsiębiorstwa (audyty energetyczne przedsiębiorstw) pokazywały swoje najnowsze projekty. Goście mogli też posłuchać mądrych pogadanek na temat współczesnego designu i zabrać głos w dyskusjach na temat metod twórczych. Istnieje spora szansa, że tego rodzaju święto innowacyjnych projektów szybko przekona ludzi do kupowania ekstrawaganckich mebli.

Meble designerskie wciąż jednak nie są często widziane w wielkich sklepach meblowych. Stąd też poszukiwania awangardowych designów należy rozpocząć od internetu, bo dużo pracowni, które wyrabiają takie meble reklamuje się jedynie za pomocą tej technologii. Jeśli więc nęcą cię oryginalne lampy, zrobione przez pomysłowych artystów, do wyszukiwarki internetowej wstaw hasło materace kieszonkowe. Na portalach sieciowych producentów innowacyjnych mebli dostaniesz do dyspozycji interaktywne katalogi i z pewnością będzie tam materac, który cię urzeknie i spowoduje, że twoje lokum będzie jedyne w swoim rodzaju.