Własne lokum należy zaprojektować w najlepszym stylu. Jak tego dokonać?

Gdzie jeśli nie w mieszkaniu można poczuć się najbardziej komfortowo? Nie ma drugiego miejsca, jak dom, i to nie podlega dyskusji. Jak to istotne przekonujemy się właściwie za każdym razem, jak wracamy po ciężkim dniu pracy.

sofa

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle istotne jest w takiej chwili, ażeby wrócić do swojego zakątka, tego prawdziwego, gdyż stworzonego przez nas – przez naszą koncepcję, nasze pomysły czy inspiracje Domowy sad: drzewka owocowe w doniczkach). Nie należy jednocześnie traktować domu, jako zwykłego lokum do spania. A są niestety tego typu mieszkania (poznaj najlepsze mieszkania poświętne) bez duszy, gdzie wszystko jest niby na swoim miejscu, ale w takim domu nie czuć, że był zamysł, że ktoś faktycznie włożył cząstkę siebie, ażeby skonstruować swój prywatny świat.

Innym problemem, lecz z pewnością mniejszym jest to, iż urządzamy swoje domy, ponieważ tak nakazuje moda, ponieważ taki jest trend, bo tak było w katalogu. To oczywiście ciekawe podejście, gdyż naprawdę jesteśmy w stanie się wiele nauczyć od innych, pooglądać ich pracę przy urządzaniu wnętrz (przeczytaj artykuł. To również dobry pomysł, kiedy naprawdę brakuje nam inspiracji, kiedy nie wiemy w sumie, w jaką stronę pójść. Często w takich okolicznościach korzystnie wynająć specjalistę od aranżacji wnętrz. Taka osoba jest w stanie pokazać nam inne metody, żeby urządzić swoje mieszkanie.

salon

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
To, że utknęliśmy w zastoju w tej tematyce, to zwyczajne, gdyż przecież nie zajmujemy się tym zawodowo, ale dekorator dokładnie wie, od której strony podejść, aby cała aranżacja była jak najbardziej udana. Być może jednak sami w sobie znajdziemy nutkę takiego dekoratora i sami, od początku do końca, zdecydujemy się na zaprojektowanie swojego mieszkania. To niezwykle interesujący pomysł, ale miejmy na uwadze, ażeby podejść do niego, jak jesteśmy całkowicie przekonani, co pragniemy osiągnąć.

Może się bowiem zdarzyć tak, że zbyt mocno szanujemy swoje umiejętności w tym zakresie, a tego typu podejście może się skończyć źle – dla nas, jak i dla naszego domu. Jeśli tego nie czujemy lepiej skorzystać z porady specjalisty, jaki zrobi to w lepszym stopniu, który będzie potrafił przeprowadzić cały proces aranżacyjny w pełni profesjonalnie. Jednocześnie w trakcie takiej konsultacji dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, które będziemy mogli wykorzystać w następnych latach.