Właściwie dobrane oświetlenie w domu – sposób na modne wnętrze, a przy tym wygodne mieszkanie.

Parę rzeczy, jakie należy brać pod uwagę przy zakupie lamp.
Dobierając rodzaj światła do pojedynczych pomieszczeń musimy nie zapominać o tym, by obok roli dekoracyjnej spełniało ono dodatkowo użytkową. Rzecz jasna w zależności od typu pomieszczenia, jego umiejscowienia i innych kryteriów mogą one być różne.

Rozpocznijmy od łazienki. Pierwszą kwestią, o jakiej warto pomyśleć będzie kwestia, czy mamy tam okno? Może być ono dodatkowym źródłem światła. Najczęstszym wyborem jest lampa sufitowa do łazienki. Bogatą ofertę znajdziesz tutaj. Powinna ona oświetlać całą powierzchnię – to przyda się zarówno podczas zabiegów higienicznych, ale także w trakcie sprzątania. Lampa sufitowa do łazienki może mieć formę plafonu, reflektorów o wybranej ilości, albo oświetlenia halogenowego. W razie konieczności należy uzupełnić ją dodatkowym oświetleniem lustra.

A co z salonem? Na ogół decydujemy się po prostu na jakiś rodzaj lampy wiszącej, tymczasem na rynku pojawiła się świetna alternatywa: nowoczesne plafony do salonu. Sprawdzą się przede wszystkim w pokojach niespecjalnie wysokich. Lampy, które dawniej kojarzyły nam się głównie z łazienką, współcześnie uzyskały całkowicie inną rangę.

Żyrandol z kloszem

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne plafony do salonu zadziwiają bogactwem kształtów i odcieni, wykonane są z przeróżnych materiałów. Mogą przy tym właściwie oświetlić nawet dużą powierzchnię, co jest istotne ze względu na różne funkcje, jakie często pełni salon. Sprawdź adres: /www.lampydodomu.pl/1283-plafony-do-salonuwiednim oświetleniem przedpokoju. Jest on strefą w mieszkaniu, gdzie jesteśmy minimalną ilość czasu, nie zapominajmy jednak, iż wygodnie jest dobrze widzieć środek szafy czy półki z butami. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście lampy sufitowe do przedpokoju. Tutaj także trzeba brać pod uwagę, czy jest on należycie doświetlony z innych pomieszczeń, czy raczej ciemny i kierując się tym dobrać wystarczającą ilość źródeł światła. Ma się rozumieć lampy sufitowe do przedpokoju w razie konieczności można uzupełnić oświetleniem miejscowym np. reflektorkiem nad lustrem.

Wyposażeni w taką wiedzę możecie śmiało ruszać na zakupy. Udanych łowów na stronie

na stronie lampydodomu.pl