Walory cegły ceramicznej, czyli w jaki sposób wybrać ekonomiczny materiał budowlany

Niezależnie od tego, czy inwestor realizuje budowę prywatnego domu, czy budynku komercyjnego, każdy chce jak najwięcej zaoszczędzić na kosztownych materiałach budowlanych. By ograniczyć koszty wykonania inwestycji, warto wybrać materiały uniwersalne.

cegła

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Na rynku nabyć możemy różnorodne materiały budowlane, charakteryzujące się odmienną wytrzymałością, właściwościami fizycznymi oraz ceną. Wiele z nich posiada dokładnie określone przeznaczenie i nie należy stosować ich nadmiaru w innych celach niż te, określone przez producenta. Istnieją jednak produkty, które śmiało można zaliczyć do wyjątkowo uniwersalnych.

Zalicza się do nich między innymi cegła ceramiczna pełna. Na czym polega jej uniwersalność? Otóż uwarunkowania fizyczne tej cegły, jej niezwykła odporność na czynniki pogodowe, wytrzymałość na znaczne obciążenie oraz praktyczne rozmiary powodują, iż nadaje się idealnie nie tylko do wznoszenia ścian wewnętrznych, lecz także do ścian zewnętrznych, podziemnych, czy do przewodów kominowych. Co nam to w rzeczywistości daje?

więcej pod linkiem

Autor: Mike Krüger
Źródło: http://www.flickr.com
Cegła ceramiczna pełna pozwala na znaczne oszczędności na materiałach (zobacz dalej) budowlanych – sprawdź informacje. Nie chodzi wyłącznie o przystępną cenę produktu. Wiadomo, że kiedy kupujemy w hurtowni budowlanej określony towar, cena kształtuje się zależnie od zamówionej ilości towaru: im większa jego ilość, tym niższa cena w przeliczeniu na sztukę. Jeżeli kupimy duże ilości cegły ceramicznej to po pierwsze możemy zbić cenę materiału, a po drugie ewentualny nadmiar materiału nie będzie nam zalegać, ponieważ zastosujemy go do budowy kolejnych elementów konstrukcyjnych naszego budynku.

Zakupy materiałów budowlanych będą przebiegać szybko i sprawnie, ponieważ decydując się na jeden typ cegły, nie będziemy musieli przeprowadzać czasochłonnego analizowania cen poszczególnych materiałów w różnych sklepach. Trzeba jeszcze podkreślić, iż cegły ceramiczne są bezpieczne dla człowieka oraz dla przyrody. Wyrabia się je z naturalnych materiałów, nie wydzielają więc do środowiska żadnych szkodliwych substancji. W dzisiejszych czasach, gdy z każdej strony otaczają nas sztuczne, toksyczne przedmioty, jest to bardzo cenna zaleta produktu.