W przypadku, kiedy posiadasz jakieś pytania powiązane z prowadzoną firmą, idź do specjalisty

Przedsiębiorcy często mają jakieś wątpliwości powiązane z prowadzeniem działalności. To zupełnie normalne, bo przepisy ulegają zmianie bardzo często i trudno za nimi nadążyć.

miejsca

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Sporo przydatnych informacji, można wyszukać w internecie, ale jeśli mimo to miewa się jakieś zapytania, najlepiej wyłożyć je podczas rozmowy ze specjalistą konkretnej dziedziny.
odzwierciedlenie - czas

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

przedawnienie roszczeń

Autor: Mebel Rust
Czasem roszczenia się przedawniają
właściciele firm dosyć często miewają problemy z nierzetelnymi kontrahentami, którzy zwlekają z zapłatą za towary i usługi. W wielu przypadkach sprawa bywa tak poważna, że zostaje przekazana do sądu. Należy wiedzieć, na jakich zasadach ma miejsce przedawnienie roszczeń (przeczytać tutaj) i co ono daje w sytuacji wierzycieli oraz dłużników. Wybrane roszczenia przedawniają się w określonym okresie, dla przykładu roszczenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przedawniają się po upływie trzech lat.
Zasady związane z wykorzystaniem ryczałtu
Przepisy zmieniają się także w wypadku podatników chcących rozliczać się z ujęciem ryczałtu ewidencjonowanego. W sytuacji, jeśli zamierza się podjąć tę formę rozliczania, warto skontrolować, jak wyglądają stawki ryczałtu (zdecydowanie więcej przeczytasz na tej stronie). Wszystkie informacje związane z zastosowaniem ryczałtu można zyskać w biurach księgowych.

Specjalista najlepiej wyjaśni, jak wygląda takie rozliczenie, kto może się na nie zdecydować, jak również jaki obowiązuje ryczałt za nocleg (na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź). To ostatnie zagadnienie bywa wyjątkowo ważne w przypadku przedsiębiorców, którzy posyłają swoich pracowników w podróże służbowe i wypłacają z tego względu diety.