W ostatnich czasach w Polsce pojawiła się moda na przepiękne mieszkania, które wyglądają jak te na okładkach czasopism o designie wnętrz

W kraju wzrasta ilość ludzi bogatych. Niejako nie ma to nic wspólnego z wyglądem mieszkań, ale jednak. Jeśli popatrzymy na apartamenty osób z wyższej klasy, to zauważymy, że istnieje boom na kompleksowe odnawianie apartamentów.
W przeszłości nikt nie miał ochoty żyć w walących się kamienicach w centrum miasta.

prąd

Autor: bartholo
Źródło: http://www.flickr.com
remontowanie

Źródło: pixabay.com
Były w fatalnym stanie. Wszyscy wyprowadzali się z nich na nowiutkie osiedla, gdzie nie trzeba było niczego remontować. Obecnie sytuacja odwróciła się. Na rynku nieruchomości możemy zauważyć tendencję ponownego zaciekawienia się ludzi starymi kamienicami. Mieszkania w nich są duże i mamy tam mnóstwo możliwości do rewelacyjnej aranżacji dla profesjonalnego designera. Należy tylko liczyć się ze sporymi nakładami finansowymi. Remontowanie apartamentów w wiekowych kamienicach nie jest łatwe. Ekipa remontowa musi być naprawdę fachowa, gdyż należy w mieszkaniu założyć ogrzewanie (kiedyś w każdym z pokoi stał piec (sprawdź Termas) kaflowy), wstawić nowe okna i podłogi. A to dopiero początek atrakcji. Dla ekipy wyzwaniem może być także łazienka czy kuchnia. Może również wyjść na jaw, że będziemy zmuszeni wymieniać rury rury rowkowane abo kable elektryczne. Wszystko zależy od tego, jak bardzo wcześniejsi właściciele troszczyli się o swoje mieszkanie.

Jeśli jesteśmy więc gotowi na kapitalny remont oraz znaczne wydatki, to rezultat wprowadzi nas w zachwyt. Zakochamy się w swym nowym domu z wysokimi Sufitami oraz pięknymi oknami. Poczujemy przestrzeń ogromnych pokoi oraz nowoczesnej aranżacji.