W jakich miejscach mogą być stosowane tzw. patronaty?

Takie filtry mogą stosowane do oczyszczania powietrza z suchych pyłów. W zależności od ich rozmiarów i zastosowanych materiałów tego typu filtry możemy podzielić na wiele wariantów.

filtry patronowe

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Pokój dziecka, kolekcja mebli Filo

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Filtry patronowe są doskonałą alternatywą dla filtrów workowych. Tak jak workowe filtry, zmniejszają emisję lotnych pyłów do atmosfery oraz mają olbrzymi skutek na wdychane przez człowieka powietrze. W porównaniu do filtrów z workami filtry patronowe charakteryzują się znaczniejszą powierzchnią filtracji przy utrzymaniu mniejszej wielkości narzędzia. Są one przeznaczone do oddzielania lekkich pyłów, jakie są produkowane podczas obrabiania materiałów sztucznych lub metali.

Niezbędny będzie Ci link do strony (https://sklep.sn-promet.pl/), który będzie miał masę skrupulatnych wątków? Zapraszamy więc do naszej nowej witryny.

Mogą mieć także zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym do odpylania farb proszkowych czy pyłów śrutowych. Są wymienne wkłady filtracyjne, które mają wypełnienie w postaci surowca plisowanego. Surowcem filtracyjnym w tych filtrach jest głównie poliester, lecz używane są również plisy polipropylenowe czy też teflonowe.

rzeczy
Zanieczyszczone powietrze w trakcie pracy filtra jest kierowane za pomocą wentylatorów do komory filtracyjnej, aby po jego oczyszczeniu i oddzieleniu pyłów, mogło być oddane do atmosfery. Doskonale sprawdzają się w miejscach, w jakich jest konieczne uwzględnienie dużej filtracyjnej płaszczyzny, przy niedużym stężeniu pyłu. Wykorzystanie znajdują w instalacjach, które przeznaczone są do odpylania powietrza z suchych pyłów. Filtry patronowe są wytwarzane w 9 rozmiarach i jako filtry z pojemnikami pyłu, z dozownikami celkowymi oraz z przenośnikami ślimakowymi. Regeneracja filtrów patronowych odbywa się poszczególnymi rzędami bez wyłączenia filtra z pracy. Dużą zaletą filtrów patronowych są nieduże rozmiary w zestawieniu do filtrów z workami.

Przy właściwym wyborze, filtry patronowe charakteryzują się stosunkowo dużą skutecznością odpylania. Zezwala to na powrót przefiltrowanego powietrza na hale wytwórcze w niedalekich dystansach od źródeł emisji.