W jaki sposób zapewnić odpowiednią wentylację w budynku

W sezonie zimowym wyjątkowo dbamy o szczelność wnętrz, aby nie wpuszczać chłodu oraz zapewnić lokatorom komfortową temperaturę.
Jednak cyrkulacja powietrza jest niezbędna dla naszego dobrego samopoczucia oraz bezpieczeństwa.

wentylacja

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sofa

Autor: Anne Worner
Źródło: http://www.flickr.com
Nabiera szczególnego znaczenia szczególnie zimową porą, gdy bardziej jesteśmy narażeni na zakażenia. Jakość powietrza w domach ma istotny wpływ na koncentrację czy skuteczną naukę. Okazuje się, że ma ona również ogromne znaczenie w walce z infekcjami oraz alergiami, co jest szczególnie istotne w czasie jesienno-zimowym, gdy jesteśmy na nie w wyższym stopniu narażeni, zaś w pomieszczeniach, w których nie zatroszczono się o dobrą wentylację (upoluj okazje na czyszczenie wentylacji dolny śląsk – Purevent czyszczenie wentylacji) kumulują się zarazki oraz alergeny.
Rusztowanie

Autor: John Salvino
Źródło: http://www.flickr.com
Najłatwiej sposobem zadbania o dobrą jakość powietrza w mieszkaniach jest wietrzenie pomieszczeń poprzez okna, o czym częstokroć zapominamy w okresie zimowym. Będzie ono odpowiednie w wielu przypadkach: rankiem, po wstaniu z posłania, po kąpieli, w czasie gotowania, porządkowania, suszenia prania w środku Wnętrza, a także po powrocie do mieszkania. Wietrzenie zapobiega także zbytniej wilgoci powietrza, jakiej oznaką jest parowanie wewnętrznych szyb, czyli tzw. kondensacja. Zjawisko owo jest normalne oraz najbardziej zauważalne szczególnie w czasie zimy. Woda z zwilgotniałego powietrza skrapla się najczęściej w zetknięciu z powierzchnią o temperaturze niższej niż otoczenie, nierzadko na szybach, niedocieplonej wnęce okiennej lub narożnikach okien.

Nazbyt wysoka wilgoć powietrza może mieć ujemne skutki tak dla naszego zdrowia, jak także stanu pomieszczeń (ryzyko uszkodzenia murów, odbarwienia czy też gnicia drewnianych konstrukcji), zatem wentylacja (polecamy również gappy.pl) w domu to bardzo ważna sprawa.