W jaki sposób zaaranżować przestrzeń na niedużym metrażu?

Aranżacja małego mieszkania to wielkie wyzwanie. Naprowadzamy, w jaki sposób na niedużej przestrzeni dobrze się urządzić. Oto kilka aranżacyjnych trików, dzięki którym małe mieszkanko będzie sprawiać odczucie większego.

szafy na wymiar wrocław

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku aranżacji niedużego mieszkanka wskazane jest zdecydować się na jasne, stonowane odcienie. Dzięki nim możemy umiejętnie zakamuflować faktyczny metraż wnętrza. Wyekwipowana w kolorze jasnych beży czy gołębich szarości kuchnia, gabinet albo alkowa wydadzą się dużo bardziej obszerne, niż kiedy góruje w nich czerwony, granat czy ciemna zieloność. Wyraziste akcenty kolorystyczne w małych wnętrzach trzeba traktować wyłącznie jako uzupełnienie aranżacji. Czytaj więcej tu: Pomagier.euJeśli meblujesz małe mieszkanko postaw na szafy na wymiar Wrocław.

Nie zapominaj o właściwym oświetleniu. Tak samo istotny będzie dobór oświetlenia. Z pomocą kinkietów lub kompletów diodowych schowanych np. we wnękach na ścianie lub w podwieszanym suficie możemy uwydatnić wybrane fragmenty wystroju wnętrza jak też optycznie powiększyć przestrzeń. Stosowne operowanie światłem w malutkim wnętrzu spotęguje odczucie jego przestronności. Dla zaakcentowania przestronności wnętrza należałoby posłużyć się maleńką iluzją. Prosty trik aranżacyjny pozwoli uwydatnić walory pomieszczenia i zakamufluje jego słabe strony. Skutek trójwymiarowości oraz głębi niewielkiego pomieszczenia można osiągnąć za pomocą lustra. Powinno się ustawić je w ten sposób, ażeby w odbiciu widzialny był fundamentalny fragment wystroju.

Podobne złudzenie zagwarantuje fototapeta, dzięki jakiej w prosty sposób można wizualnie powiększyć wąski przedpokój, niewielką umywalnię bądź kuchnię. W malutkim mieszkaniu sprawdzą się też meble kuchenne na wymiar Wrocław -> gdzie zamówić meble kuchenne na wymiar we Wrocławiu.