W jaki sposób wykonać, żeby ogrodzenie zbudowane z pustaków przypominało takie zbudowane z ciosów kamiennych?

Ogrodzenie do naszej posesji musi mieć właściwe wymiary. Dobierając ogrodzenie warto wybrać całościowy system ogrodzeniowy. W ramy takiego systemu wliczają się bramy, furtki, słupki i wszystkie montażowe przedmioty.

Propozycja taka ułatwi ujednolicenie całego ogrodzenia i zezwoli na dopasowanie do specyfiki działki oraz zapotrzebowań inwestora.
technika

Autor: Schristia
Źródło: http://www.flickr.com
brama garażowa

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl

Dzisiaj moglibyśmy znaleźć firmę, która produkuje wszystkie części do bram oraz furtek. Nawet wysokiej klasy ogrodzenie nie będzie spełniać swojej roli, jeśli nie będzie miało bramy i furtki. Przepisy budowlane twierdzą, że furtka musi mieć szerokość 0,9 m, brama natomiast 2,4 m. Jednak korzystniej zdecydować się na bramę szerszą niż 3m. Dzięki tak dużej bramie będzie łatwo wjeżdżać na podwórko z ulicy. Kiedy pomiędzy garażem a ogrodzeniem jest sporo miejsca, to możemy zainstalować bramę roztwieraną na boki. Istotne jest, aby po roztworzeniu bramy, nie utrudniać przejazdu na podwórku. Gdy działka jest mała, wówczas korzystnym rozwiązaniem jest instalacja przesuwnej bramy. Należy tu pamiętać, aby zapewnić właściwą ilość terenu z boku. Skrzydło bramy przesuwnej ma wspornik długości 1,5 m.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam te informacje (https://www.efektywniej.pl/swiadectwa-charakterystyki-energetycznej-i-certyfikaty-energetyczne) każdemu fanowi takiego zagadnienia. One na pewno też są warte zainteresowania.

Wzdłuż płotu jest montowana prowadnica, która ułatwia przemieszczanie się skrzydła.

Dziś jest możliwość zbudowania ogrodzenia z bloczków betonowych lub betonu zbrojonego. Potem można by je obłożyć wybraną dowolnie okleiną. Rezultat okaże się bardzo podobny do ogrodzenia zbudowanego z ciosów kamiennych. Atutem tego typu okładziny jest to, że można nią wykańczać nie jedynie ogrodzenia, lecz również cokoły budynków, parapety i archITektoniczne elementy w ogrodzie. Dobrać można okładzinę o wzorze płytek gresowych, płytek kamiennych czy silikatowych. Tego typu okleiny dostępne są w barwach naturalnych oraz intensywnie zielonych lub błękitnych. Ułożenie takiej okładziny na ogrodzeniu trudne nie jest.

Ale to akurat od metody wykonania jest zależne czy okaże się mocna i nie zniszczy się już po paru latach. Do mocowania okładziny wykorzystuje się kleje oraz zaprawy, które przeznaczone są do używania na zewnątrz. Trzeba, aby kleje były odporne na mróz i elastyczne.