W jaki sposób wydzierżawić lokal użytkowy? Wskazówki dla najemców

Wynajem użytkowego lokalu bardzo silnie łączy się z Twoim pomysłem na biznes.
Pamiętaj więc: plan jest podstawą. Przy aktualnych cenach najmu powierzchni komercyjnej nie możesz pozwolić sobie na podejście: „wynajmę lokal usługowy, klienci sami przybędą i jakoś się to potoczy”.

budynki

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com
Nim zadecydujesz na jaki czynsz wynajmu Cię stać i zaczniesz szukać lokale usługowe wynajem, siądź bez nerwów i policz: Jakich zysków się spodziewasz – co chcesz sprzedawać? Ilu nabywców spodziewasz się dziennie? Jaką marżę będziesz realizował na tej sprzedaży? Policz szczegółowo wszystkie koszty prowadzenia działalności.

Czy chcesz zobaczyć niniejszy temat z innej perspektywy? Jeśli tak, to zdobądź ważne info, które zaprezentowane zostały na tej stronie.

A może być ich dużo: personel, ZUS, księgowość, zakupy sprzedawanych produktów, koszta koncesji, itp.

Najmując komercyjny lokal najpewniej będziesz musiał go zaadoptować na swą działalność. Odpowiedz sobie na pytanie jak ogromny budżet możesz przeznaczyć na tą adaptację. Rynkowym standardem jest, iż dzierżawca adaptuje lokal – lokale handlowe nad morzem sprzedaż – na swoją działalność z własnych środków, a posiadacz uczestniczy jedynie w nakładach jak też remontach głównych, które i tak poniósł by niezależnie od wariantu najemcy (naprawa niesprawnych instalacji, wymiana drzwi itd.) W związku z tym ilość nakładów na adaptację może okazać się dosyć duży.

Czy będziesz w stanie wynająć lokal użytkowy w stanie deweloperskim po czym wykończyć go na własną rękę? Czy poszukiwałbyś wykończonego już lokalu, jaki wymagałby jedynie odnowienia jak też niedużej ingerencji z Twojej strony? Określ kwotę, którą zdołasz na ów cel przeznaczyć. Ponieważ już znakomicie wiesz, co chcesz robić w lokalu oraz jakiego typu nieruchomości wymagasz, można zacząć poszukiwania.