Jak wyposażyć małą łazienkę

Aranżacja niedużej łazienki w funkcjonalny sposób, bez rezygnacji z wszystkich udogodnień może być dużym wyzwaniem. Istnieje wiele sposobów, przy zastosowaniu jakich nieduża toaleta będzie wywoływać odczucie przestronnej a zarazem nie zabraknie w niej nieodzownego wyposażenia.
wanna w łazience
Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Dwa w jednym – wanna plus prysznic. Doskonała opcja, kiedy nie możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie przestrzeni dla dwu toalet w mieszkaniu, a chcemy mieć jedno jak i drugie. Dzięki temu podejściu, w jednej małej toalecie mamy do dyspozycji przeróżne opcje kąpieli zostawiając przy tym dostatecznie dużo miejsca dla pozostałego oprzyrządowania. Współcześnie na rynku dostępne są przeróżne rodzaje wanien prysznicowych, i z całą pewnością do każdego typu toalety znajdziemy coś odpowiedniego. Zależnie od układu naszej toalety należy dobrać stosowny brodzik Sanplast. Kliknij tutaj: brodziki Sanplast.

Podoba Ci się ten treść? To przejdź do strony, aby zaznajomić się z ciekawymi info na ten temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jeżeli nasza umywalnia ma kształt prostokąta, stosowny będzie brodzik prostokątny.

Druga sprawa to odpowiednie meble łazienkowe. Nie powinno być ich za dużo, lecz tyle by schować niezbędne drobiazgi. Im mniej kosmetyków a także drobnych obiektów na widoku, tym łazienka bardziej przestronna oraz uporządkowana. Kapitalnym rozwiązaniem będzie np. umieszczenie pojemnych półeczek na kosmetyki, szczotki do włosów oraz suszarkę wprost pod umywalką.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto byłoby bardziej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj.

Trafionym projektem będzie także „niewidoczna” szafka za zwierciadłem bądź szafka nad zabudową stelaża WC. Zaistniały w ten sposób schowek na ścierki albo papier toaletowy można sprytnie ukryć, obudowując stelaż podtynkowy WC podobnym materiałem, z jakiego zrobione są przody szafek. Fototapety jak też zwierciadła pomogą w wizualnym powiększeniu przestrzeni, tak samo jak zimne odcienie na ścianach i chłodne oświetlenie, które sprawią, iż toaleta będzie wydawać się czystsza i większa.

kabina prysznicowa
Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/TWINS_marki_KOLO_3.jpg

W wypadku bardzo ciasnych, wąskich powierzchni kapitalnym wyborem jest wykorzystanie kabiny prysznicowej, dla jakiej wyszukanie odpowiedniego miejsca jest znacznie prostsze niż w wypadku wanny. Sprawdź koniecznie ofertę Top Sanit. Dodatkowo w niedużych toaletach częstokroć odchodzi się od brodzików, na korzyść odwodnień liniowych, które to idealnie „wtopione” w przestrzeń podłogi pozwalają zdobyć dodatkowe centymetry w toalecie.