W jaki sposób umeblować wygodny salon?

Sercem domku jest przeważnie pokój dzienny – dzienna strega gdzie krzyżują się drogi wszelkich lokatorów.
Najbardziej obszerny ze wszelkich wnętrz, musi być nie wyłącznie sztandarowy, lecz także funkcjonalny oraz nadzwyczaj przytulny.

aranżacja

Autor: Sisu.com.pl
Źródło: Sisu.com.pl
Czy istnieją reguły, którymi wypada pokierować się w czasie organizowania pokoju dziennego? O ile celujesz w aranżację nastrojową, odpowiadamy: jak najbardziej, istnieją.
W kameralnym pokoju dziennym, newralgicznym aspektem jest właściwy dobór palety palety papierowe kolorów oraz materiałów. Ciepłe barwy takie jak na przykład écru, beże czy oliwkowe zielenie wniosą do salonu wiele przytulności. Jeżeli na ścianach ma mieszkać biała barwa, czaruj domieszkami właśnie w owych odcieniach. Wdzięku stylizacji dołożą dodatki w kolorze mosiądzu i starego złota. O ile w salonie ma panować domowa atmosfera, lepiej zrezygnuj z chromowanych bibelotów – te zarezerwowane są na pewno dla aranżacji glamour.
żwirowa droga

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkie, puszyste, wygodne, przyjemne w dotyku – jedynie takie sprzęty muszą się znaleźć w kąciku telewizyjnym. Nie ma tu miejsca na kiepsko wyprofilowane fotele. W nastrojowym pokoju dziennym to wygoda jest za każdym razem najistotniejsza. Prócz sofy przyda się także pufa, na jakiej można będzie wygodnie oprzeć stopy. Zrezygnuj z wszystkiego co niepraktyczne oraz zainwestuj w nowoczesny modułowy narożnik. Jeżeli kochasz skandynawski styl, postaw na puchowe poduszeczki podłogowe jak też pokuś się o ciepłą narzutę. Pod stopami? Rzecz jasna dywanik – może być to przykładowo modna imitacja skóry.

Pamiętaj, iż pokój dzienny ma być przede wszystkim miejscem, w którym odpoczniesz po żmudnym dniu pracy. W bardzo dużym salonie na pewno powinniśmy pomyśleć o odgraniczeniu konkretnych stref.