W jaki sposób umeblować nasz salon?

Boże Narodzenie to okres, gdy cała familia spotyka, ażeby razem przeżywać tenże szczęśliwy, świąteczny czas. Odwiedziny najbliższych wiążą się jednak z koniecznością zorganizowania im komfortowego noclegu. Jeżeli nie mamy możliwości wyodrębnienia osobnego pokoju gościnnego, to pokój dzienny, oprócz funkcji wypoczynkowej, musi pełnić także gościnną funkcję. W jaki sposób zaaranżować pokój, który w dzień ma służyć jako pokój dzienny oraz jadalnia, nocą zaś jako alkierz dla gości, a na dodatek częstokroć łączy się z nim otwarta kuchnia?

Obojętnie jaki metraż ma nasz pokój dzienny, powinniśmy wydzielić w nim strefy, które służyć będą konkretnym funkcjom. Dzięki temu nawet małe wnętrze zachowa schludność, a my odnajdziemy w nim miejsce na prowadzenie wygodnego życia.
aranżacja wnętrza

Autor: Tregde Ferie
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne ściany wizualnie zwiększają wnętrza. Tej zasady musimy trzymać się przede wszystkim aranżując małe mieszkanko, ale również pokój, który spełnia wiele funkcji – czytaj o aranżacji wnętrz. Najlepszym wyborem będzie ponadczasowa biel – nada wnętrzu przestronności i pomoże utrzymać pozorny chociaż porządek. Kiedy nie jesteśmy zwolennikami białych ścian, wybierzmy jasne ale chłodne kolory. Ciepłe barwy, jak żółcie oraz ścianki ozdobne creoconcept pomarańcze powodują, iż ściana “przybliża się” do obserwującego. Zimne kolory: jasny błękit, zieleń bądź subtelna szarość jest rozwiązaniem dużo korzystniejszym.
Po drugie wielofunkcyjne meble. Zamiast kanapy – rozkładany narożnik z funkcją spania oraz pojemnikiem na bety. W miejsce stołu z krzesłami – ława z regulowaną wielkością. W miejsce foteli – modne pufy, które prócz siedziska, pełnią rolę schowka (na przykład na gazety lub podręczne rzeczy). Po trzecie segmentacja pomieszczenia. W jednym pokoju można wyodrębnić miejsce na sen, pracę, jadalnię, wnętrze do przyjmowania gości, niekoniecznie montując działową ściankę. Zamiast niej mamy mnóstwo możliwości na segmentację pomieszczenia.
Świetnym pomysłem będą np. dekoracyjne parawany, za jakimi ukryjemy śpiących gości; innym – ażurowe regały. Ustawienie regału na środku wnętrza idealnie rozdziela rejony, z kolei brak “pleców” sprzętu sprawia, że pomieszczenia nie tracą jasności. Ciekawym podejściem jest również postawienie kanapy po prostu tyłem do reszty pomieszczenia, co się wyjątkowo sprawdzi w wypadku pomieszczenia łączącego salon z kuchnią.

Organizowanie mieszkania to nie lada wyzwanie, dlatego zawsze skorzystać możemy ze wsparcia specjalistycznych firm. W powyższym celu starczy wbić w wyszukiwarkę zwrot: aranżacja wnętrz Warszawa.