W jaki sposób przystroić kuchenne okno?

Aranżując kuchenne wnętrze trzeba się zastanowić jak upiększyć okno, ażeby stworzyć nie jedynie nastrojową, lecz również ładną przestrzeń.
Ozdobę okna kuchennego trzeba z pewnością dostosować do jego wysokości i tego, w jaki sposób okienny otwór został usytuowany.

okna

Źródło: http://www.sxc.hu
Okna, które górują nad kuchennymi blatami lubią króciutkie zasłony upięte obu stronach. W zależności od tego, w którym stylu zorganizowana została nasza kuchnia, tkanina może być ciężka (kuchnie francuskie) lub lekka (kuchnie angielskie).

Taka ta witryna (https://www.albedum.pl/aktualnosci/) na pewno Cię zaintryguje, gdyż jest tam opisane istotnie dużo ciekawych wiadomości na opisywany tutaj temat.

Jeśli potrzebujesz ponadto przyozdobić okienną dekorację, zdecyduj się na uroczy lambrekin. Jest to krótki, z reguły równy pasek materiału, dość często marszczony, zacieniający część górną okna. Tego rodzaju upięcie powoduje, iż kuchnia staje się bardziej zaciszna, jednakże dzienne światło nie będzie przytłumione. Osoby, jakie kochają niebagatelne dodatki, mogą z aranżować na parapecie rozmaITe „sezonowe” dekoracje. Wiosną wspaniale zaprezentuje się świąteczny stroik, latem bukiet polnych kwieci, jesienią pęk barwnych liści, natomiast w zimie na przykład girlanda z ostrokrzewu. We wnętrzach, w jakich pod oknami nie stoi ciąg szafek, możemy zaszaleć z firanami do woli. Powłóczyste tkaniny sprawdzają się przede wszystkim w lokalach umieszczonych na parterze – dzięki nim na pewno zyskasz o wiele więcej prywatności. Projektanci upinają firany w przeróżny sposób.

Pomagają im w tym śliczne akcesoria, takie jak przykładowo materiałowe podwiązki, gustowne chwosty czy też upinacze z drewna. Podobny dodatek znakomicie sprawdza się tak we wnętrzu rustykalnym, jak również w kuchni angielskiej. Stylowe chwosty to z kolei ozdoba do kuchni w stylu francuskim.