W jaki sposób najszybciej przygotować ściany do malowania?

Pomalowanie ścian jest zajęciem jakie może potrwać parę godzin, jednak równie dobrze może ono nam zająć parę dób. W jaki sposób odpowiednio przygotować meble i wnętrze, by przez ten czas nie zostały zepsute? Oto nieco wypróbowanych rad, jakie z sukcesem możesz spożytkować.

Pistolet natryskowy

Autor: WAGNER
Źródło: WAGNER

Jeżeli masz zamiar pomalować wyłącznie jedną ścianę, nie musisz wynosić mebli, jednak jeśli masz zamiar wymalować wszystkie ściany, odpowiedniej wynieś wszystko z wnętrza. Jeżeli zaś to nie jest realne, zgromadź szafy na środku pomieszczenia po czym okryj skrupulatnie malarską folią. Możesz ją również rozłożyć na podłodze. Zdejmij zasłonki, karnisze, żyrandole, obrazy ze ścian itp. Zabezpiecz kontakty (można je oblepić malarską taśmą). Tak samo zrób z drzwiami, oknami, i listwami przypodłogowymi.

Teraz poszukaj punktów, w jakich ściana jest nieregularna, pęknięta bądź odchodzi farba. Zreperuj wszystkie te nierówności za pomocą siatki malarskiej, szpachelki, tynku, papieru ściernego. Kiedy już już wyrównasz wszystkie nierówności oczyść ścianę. Użyj ciepłej wody zmieszanej z płynem do mycia ścian, żeby zlikwidować kurz, osad z dymu papierosowego. Można posłużyć się zwyczajną namoczoną gąbką bądź mopem. Nie zmywaj ścian brudną gąbką. Na sam koniec oczyść ścianę samą wodą. Poczekaj, aż ściana całkiem wyschnie. Nie nakładaj farby na wilgotną oraz nieprzygotowaną do odmalowania ścianę. Gotowa do odmalowania ściana musi być matowa, nie połyskująca. Więcej w tym temacie: www.

Im starszy domek tym większe prawdopodobieństwo iż więcej detali trzeba będzie obskrobać.

Nie czekaj i przeczytaj znajdujące się tu uwagi o nas (https://eshop.pronar.com.pl/praska-do-tulejek-knipex-2). To na pewno są warte Twojego zainteresowania dane – po prostu kliknij ten link.

Poprzednia warstwa farby może odpryskiwać. Jeżeli spostrzeżesz odpryskującą warstwę – zeskrob ją. Ścianę przejedź papierem ściernym, by wygładzić powierzchnię. Kiedy jest taka potrzeba – wyrównaj tynk. W miejscu styku dwu kolorów farby bardzo ciężko zachować doskonale prostą kreskę malując odręcznie.

Docieplenie od wewnątrz

Autor: Xella
Źródło: www.media.xella.pl

Aby wykonać prostą kreskę, użyj poziomnicy i ołówka stolarskiego, potem przyklej do tejże linii taśmę malarską. Naklej ją swobodnie, jednak dokładnie. Taśmę zdejmiesz, kiedy farba jest jeszcze mokra. Teraz możesz wziąć się za malowanie pomieszczenia.Takie naprawy domowe (tipy.interia.pl/artykul_987,jak-malowac-sciany-przy-pomocy-pedzla-i-walka.html) z pewnością jesteś w stanie zrealizować własnoręcznie.