W jaki sposób bezproblemowo wynajmować swe mieszkanie?

Bardzo wiele ludzi niezbyt chętnie wynajmuje swoje mieszkania. Bez wątpienia jednak jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, zwłaszcza gdy posiadamy mieszkanie własnościowe, w którym nie mieszkamy, a jednocześnie nie zamierzamy go sprzedać.

Blok

Autor: Dan DeLuca
Źródło: http://www.flickr.com

Warto jednak dołożyć wszelkich starań, by zmniejszyć ryzyko dotyczące ewentualnych konsekwencji wynajęcia naszego mieszkania niepowołanym osobom.

Odkryj inne tego typu bardzo przydatne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tu i poznaj więcej w serwisie lokale gastronomiczne nad morzem sprzedaż.

Na wstępie trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy zainteresowana naszym mieszkaniem osoba jest w rzeczywistości tym, za kogo się podaje. Po potwierdzeniu tożsamości (sprawdzeniu np.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj lakierowanie proszkowe wrocław podobne materiały – one też są godne uwagi.

dowodu) możemy mieć większą pewność, że dany człowiek jest godzien zaufania.

Umowa najmu to niezwykle istotny dokument, z tego powodu zanim podpiszemy kontrakt musimy sprawdzić dokładnie naszych najemców, jak również starać się pozyskać jak najwięcej informacji na ich temat. Nie należy obawiać się zadawania pytań – również o kwestie materialne. Niektórzy nawet proszą o przedłożenie raportu z Biura Informacji Kredytowej, zaświadczenie o dochodach czy inne dokumenty zaświadczające wiarygodność osoby oraz braku kłopotów z

Dom

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

długami. Warto także od razu uwzględnić opłaty, jakie wynajmujący muszą odprowadzić, np. podatek od wynajmu mieszkania i od razu uwzględnić to w naszych wyliczeniach (zobacz tutaj na jest również, aby spisana umowa najmu zawierała jak najwięcej punktów zabezpieczających właściciela mieszkania. Musimy podać w niej na przykład wartość czynszu, terminy płatności, a nawet odsetki za ewentualne niedotrzymanie jakiegoś z punktów umowy. W ten sposób będziemy pewni, iż wszystko zostało odpowiednio przygotowane. Przed wprowadzeniem się nowych lokatorów należy nie tylko spisać wszystkie liczniki, ale także udokumentować stan mieszkania.

Najszybciej jest to zrobić poprzez zdjęcia. W przypadku wszelkiego typu zniszczeń lokalu tudzież wyposażenia, będziemy mieli dowody na to, w jakim stanie mieszkanie było udostępnione lokatorom. Dodatkowo w umowie można umieścić podpunkt, w którym szczegółowowyznaczymy, kto odpowiada za bieżące naprawy lub remonty w mieszkaniu.Takie przygotowanie się do wynajmowania mieszkania zapewni nam spokój, a jednocześnie będzie świetną podstawą do negocjacji w przypadku sytuacji spornych (więcej pomocnych wskazówek).