W jaki sposób bez trudu oraz prędko wyjąć kołki ze ściany i jak wykonać swoją poziomicę?

Wielu mężczyzn interesuje się wykonywaniem drobnych napraw w zaciszu swojego warsztatu oraz chętnie wykonują różne proste prace. Dla przykładu potrafią zamontować półeczkę na książki albo obrazy na ścianach.

urządzenie pomiarowe
Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Przy niektórych pracach bardzo użyteczne są przeróżne narzędzia, np. takie jak wkrętarka, śrubokręt czy poziomica a to akurat ona bardzo przydaje się przy wieszaniu obrazów bądź półek. Jeśli jej nie mamy, możemy ją zrobić samodzielnie przy pomocy przydomowego węża. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można w ten sposób wypoziomować nawet bardziej oddalone od siebie miejsca, co w przypadku prac takich jak mocowanie (szerzej na stronie http://eogniwa.pl/kategoria/pasy-transportowe/) półek czy też obrazów jest bardzo możliwe. Żeby zrobić tego typu poziomicę należy nalać do węża wody. Mierzenie prostej linii opiera się na sprawdzeniu liczby wody z obu stron rury.
Przy robieniu dziur na kołki, można by posługiwać się naturalnie wiertarką, lecz jeżeli do przygotowanego otworu włożylibyśmy kołek, a później uznamy, że otwór jest wykonany w niewłaściwym miejscu, możemy taki otwór zagipsować. Jeśli będziemy mieć problem z wyciągnięciem kołka, można posłużyć się zwyczajnie korkociągiem do wina. Jeżeli będziemy pamiętać o paru nieskomplikowanych zasadach, mocowanie (wypróbuj pasy transportowe z asortymentu cleo-polska.pl) różnorodnych elementów okaże się znacznie łatwiejsze. Zależnie od konkretnej pracy, mamy także różne inne części, np. adaptery, zawieszki czy też gwoździe. Zazwyczaj dobór danego rozwiązania jest związany z rozmiarem lub wagą przedmiotu, który chcemy zawiesić.

W wypadku ciężkiego bojlera, jego mocowanie musi być odpowiednio stabilne. Dobrze jest użyć stosunkowo długie oraz grube kołki, na których można potem zawiesić takie urządzenie.