W jaki sposób bez trudu oraz prędko wyjąć kołki ze ściany i jak wykonać swoją poziomicę?

Wielu mężczyzn interesuje się wykonywaniem drobnych napraw w zaciszu swojego warsztatu oraz chętnie wykonują różne proste prace. Dla przykładu potrafią zamontować półeczkę na książki albo obrazy na ścianach.

urządzenie pomiarowe

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Przy niektórych pracach bardzo użyteczne są przeróżne narzędzia, np. takie jak wkrętarka, śrubokręt czy poziomica a to akurat ona bardzo przydaje się przy wieszaniu obrazów bądź półek. Jeśli jej nie mamy, możemy ją zrobić samodzielnie przy pomocy przydomowego węża. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można w ten sposób wypoziomować nawet bardziej oddalone od siebie miejsca, co w przypadku prac takich jak mocowanie (więcej tutaj: http://www.eogniwa.pl/kategoria/pasy-transportowe) półek czy też obrazów jest bardzo możliwe. Żeby zrobić tego typu poziomicę należy nalać do węża wody. Mierzenie prostej linii opiera się na sprawdzeniu liczby wody z obu stron rury.

Przy robieniu dziur na kołki, można by posługiwać się naturalnie wiertarką, lecz jeżeli do przygotowanego otworu włożylibyśmy kołek, a później uznamy, że otwór jest wykonany w niewłaściwym miejscu, możemy taki otwór zagipsować. Jeśli będziemy mieć problem z wyciągnięciem kołka, można posłużyć się zwyczajnie korkociągiem do wina. Jeżeli będziemy pamiętać o paru nieskomplikowanych zasadach, mocowanie różnorodnych elementów okaże się znacznie łatwiejsze. Zależnie od konkretnej pracy, mamy także różne inne części, np. adaptery, zawieszki czy też gwoździe. Zazwyczaj dobór danego rozwiązania jest związany z rozmiarem lub wagą przedmiotu, który chcemy zawiesić.

W wypadku ciężkiego bojlera, jego mocowanie musi być odpowiednio stabilne. Dobrze jest użyć stosunkowo długie oraz grube kołki, na których można potem zawiesić takie urządzenie.