W dużej części prywatnych domów projektanci decydują się na skośny dach

Posiada on dużo zalet porównując go z dachem płaskim. Przede wszystkim znacznie lepiej odprowadza on wodę i śnieg, co w naszej strefie klimatycznej ma spore znaczenie. Poza tym można go wykonać z nieco tańszych materiałów, przykładowo takich jak blacha czy dachówki, ponieważ nie musi być bardzo duża szczelność między poszczególnymi elementami.

Dachówka ceramiczna Röben FLEMING tobago glazurowana

Autor: Röben
Źródło: Röben
Do niedawna z dachami płaskimi było sporo problemów, gdyż szwankowały układy odprowadzające deszcz i izolacje. Wymyślenie nowoczesnych termokurczliwych pap sprawiło, że płaskie dachy stały się ciekawą alternatywą dla chętnych na dom ([www]).

Czy ta najnowsza publikacja spodobała Ci się tak wyjątkowo, że chcesz przejrzeć następne? To świetnie! W takim razie zapraszamy na nową witrynę.

Zwiększająca się liczba projektantów zaczęła dokładać takie bryły domów do swych katalogów, także budujący się zaczęli przekonywać do budowli o płaskim dachu. W dzisiejszych czasach podstawowa wada, czyli kłopoty z izolowaniem, została już wyeliminowana, i pod względem funkcjonalności domy z dachami płaskimi w niczym nie powinny ustępować domom z dachem skośnym.

Sposób montażu dachu płaskiego mocno różni się od typowych dachów ze skosem. Po pierwsze nie używa się przy budowie elementów drewnianych, dach kładzie się bezpośrednio na ostatnim stropie. Niezwykle istotne jest zapewnienie należytego odprowadzenia deszczu, w nowoczesnych technologiach używa się specjalne układy ogrzewania, zapobiegające zamarznięciu wody. Warstwa na zewnątrz jest robiona z bardzo dobrze izolującej papy, jaką zlepia się w wysokiej temperaturze.

Chcesz przeglądnąć nowy artykuł na ów zajmujący temat? Więc wejdź w łącze tutaj i przenieś się do innej witryny, jaką dla Ciebie zbudowaliśmy.

Wszystkie wystające elementy, na przykład kominy czy nadbudówki także powinny być właściwie zaizolowane.

Niezwykle przydatne w czasie prac montażowych są kliny dachowe. Wykonuje się je najczęściej ze styropianu pokrytego papą, a ich głównym zastosowaniem jest złagodzenie przejścia pomiędzy krzyżującymi się powierzchniami. Dzięki ich zastosowaniu nie trzeba mocno zaginać kładzionych warstw, przez co jest ona znacznie bardziej wytrzymała. Kliny dachowe oferowane są w paru typowych wymiarach, lecz w większości firm bez problemów da się zamówić indywidualne wymiary.