W co wyposażyć pokoik dla dziecka by dorastał razem z dzieckiem?

Ostatnio w meblowaniu pokoi dla maluchów stawia się na lekkie, niezbyt ciemne mebelki, niewysokie szafki dla dzieci, komody z szufladami, które łatwo uporządkować, lekkie, zrobione z plastiku stoliki i krzesła dla dzieci. Ale zbliża się także moda an takie urządzanie pokoju, aby pokoik malucha był długo użyteczny, a potem – dzięki jedynie kilku ruchom – stał się oazą pierwszaka, a potem nastolatka.

szafki dla dzieci

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl

Istnieje trochę mebli, które rosną razem z maluchem i zmieniają swoją rolę. Oczywiście począwszy od łóżeczka, które raczej się nie powiększa, ale można regulować wysokość materaca i używać go tak długo, dopóki dziecko będzie mieścić się na długość. Zmienianie głębokości ma zapobiec wypadnięciu z łóżka. Przy zupełnym obniżeniu możemy po prostu wyciągnąć szczebelki, aby maluch mógł sam wychodzić i od razu lądować na podłodze. Istnieją przewijaki, które – gdy maluch z nich wyrośnie – po drobnym przemontowaniu blatu do przewijania – mogą służyć za biurka. Więcej na . Plusem przewijaka z szufladami i półkami jest to, że wszystkie niezbędne akcesoria dla dzieci mamy ukryte, a równocześnie – gdy przewijak zaczyna być biurkiem – zabawki, szpargały a później akcesoria szkolne też są schowane i mają swoje przyporządkowane miejsce.

To ważne opracowanie (https://www.sklep.dobroplast.pl/konfigurator-okien-online/) dotyczy prezentowanej tu kwestii, zatem jeżeli jest ona godna Twojej uwagi, to wejdź na ten link.

Szafki dla dzieci () w głównej mierze muszą być bardzo funkcjonalne i niewysokie, by maluchy same sięgały do dużej części półek z zabawkami, np. przy użyciu niskiego stopnia.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com

Stoliki dla dzieci najlepiej nabyć plastikowe – łatwe do przesuwania i utrzymania w porządku, lekkie, lecz przy tym stabilne. Dostępny na rynku stosunkowo duży wybór stołów w tęczowych barwach zadowoli również najbardziej marudzących rodziców i pozwoli dobrać coś, co idealnie wpisze się w pokoik maluszka. Stoliki i krzesła dla dzieci można nabyć w tych samych lub odmiennych kolorach. Dzięki temu pokoik można ożywić albo sprawić, że będzie spokojniejszy.
Dobrze jest pomyśleć nad użytecznym umeblowaniem pokoiku i nad tym, żeby szafy czy stoliki dla dzieci () nie były tak całkiem infantylne, lecz aby sprawdziło się przez lata. Dodatkowo, aby wykonanie było solidne a wzornictwo było uniwersalne i ponadczasowe, a nie okresowy.