W co wyposażyć nową kuchnię

To minimum do kucharzenia. Jak także… maksimum dla wielu, co to wolą gotować, a nie gromadzić niepotrzebne obiekty. Tenże komplet „przyrządów” kuchennych pomoże zrealizować znakomitą większość smacznych potraw. Na prawdę nie jest to skomplikowany i kosztowny komplet.

Ceramika
Autor: WEG
Źródło: Coram Poland Sp. z o.o.
Nóż to podstawa. Bez noża nic nie da się zrobić w kuchni. Odpowiedni do tanich nie należy. Z reguły starcza jeden; ostry. To banialuki, iż prawdziwy kucharz powinien posiadać zestaw 12 noży, z pewnością znakomicie się taki komplet prezentuje, jednak… najczęściej używa się 3 noży. Tak więc najlepiej zakupić 3 dobre noże, oszczędzając finanse na smakowite jedzenie, aniżeli wykosztować się na „bajerancki” komplet kosztujący majątek.

Trzy noże, jakimi wszystko zdołamy zrobić to: mały nożyk do obierania, większy z długim oraz cienkim ostrzem do wszelkich innych czynności i duży nóż z obszernym ostrzem, którym zdołamy krajać w taki sposób, że ręka trzymająca trzonek nie porusza deski. Z całą pewności te trzy, godziwe noże będą kosztować więcej aniżeli zestaw kilkunastu noży marnej jakości, z całą pewnością będą jednakże służyć dużo dłużej i – co ważniejsze – ich stosowanie będzie po prostu dużą radością. Ceramika Bolesławiec prócz przepięknych serwisów do kawy oraz desek do krojenia ma w ofercie świetnej jakości noże porcelanowe – równie doskonałe rozwiązanie jak te z godziwej próby metalu – kliknij tutaj.

Deska . Po prostu musi być.

Przypadł Ci do gustu ten wpis? Zatem gorąco zapraszamy do następnych naszych newsów, które będą o podobnej dziedzinie.

Czy drewniana, czy plastykowa, czy z porcelany – nie ma znaczenia. Istotny jest na pewno wielkość. Musi być raczej większa, niż mała – w ten sposób żeby można było na niej bez trudu skroić główkę kapusty. Jeżeli jest drewniana, trzeba pamiętać, by przed pierwszym zastosowaniem posmarować ją oliwą.

Toster
Autor: De’Longhi
Źródło: De’Longhi
Żeby szybko się nie zniszczyła, należy zmywać ją w wodzie jak najkrócej. Cedzak – czy plastykowe, czy z metalu nie ma znaczenia. Istotne jest natomiast aby był duży. Durszlak służy rewelacyjnie do wykonywania lanych klusek lub odsączania sałaty. Częstokroć pomocne jest także w kuchni sito z drobnymi oczkami, służy do przecedzania sosów.

Garnki emalia Olkusz – nie powinno być ich od razu cała piramida. Odpowiedniej skromniej, a porządniej. W domowej kuchni wystarczą w zasadzie 3: duży – o objętości 4/5 l. do kucharzenia dużych rzeczy, średni do gotowania pomniejszych rzeczy a także rondelek – sprawdź koniecznie.