Utwardzanie podłoża strategią Jet Grounting

Fundamentowanie na podłożach nienośnych możesz wykonać utwardzając słabe podłoże sposobem Jet Grounting. Jest ona w stanie skutecznie zastąpić mury szczelinowe bądź pale.

Wzmocnienie gruntu tą strategią polega na bełtaniu gruntu z zaczynem równoważącym wtłaczanym strumieniowo pod ogromnym ciśnieniem (200-300 bar) Poznaj szczegóły.
Parkometr

Autor: thisisbossi
Źródło: http://www.flickr.com
nowe osiedle

Autor: Matt Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Można w tenże sposób wzmacniać wszelakiego rodzaju grunty: organiczne, próchnice oraz namuły, rzadkie piaski o przeróżnej ziarnistości i plastyczne podłoża spoiste. Metoda ta z sukcesem zastępuje mury szczelinowe czy pale. W pierwszym etapie wzmacniania, żerdzią średnicy 88,9 mm, drąży się podłoże – interesujący artykuł od -> pokaż szczegóły – do głębokości założonej w projekcie.

Czy pragniesz może otrzymać link do serwisu (https://www.hyzynski.pl/oferta/stopnie-blokowe/), gdzie oczekują na Ciebie nowe posty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz portal.

W czasie drążenia wykorzystuje się płuczkę bentonitową bądź wodną. Ciecz tłoczona pod ogromnym ciśnieniem znacznie ułatwia borowanie. Po osiągnięciu wymaganej głębi inicjuje się strumieniowe tłoczenie zaczynu poprzez dysze, ulokowane w dolnej części żerdzi. W trakcie iniekcji grunt będzie rozdrabniany a także zmieszany z zaczynem. Obrotowy sposób podnoszenia tyki przy równoczesnym tłoczeniu zawiesiny umożliwia wykonanie słupa w formie cylindra. Jego średnica zależy od typu gruntu i technik iniekcji – wielkości ciśnienia, składu mieszanki, a również średnicy dysz i czasu iniekcji. W ów sposób powstają słupy o średnicy od 40 do 180 cm. Zagęszczanie gruntów sposobem Jet Grouting może być wykorzystane nie tylko przy utwardzaniu wszelakiego typu podłoży ale również przy wzmacnianiu a także uszczelnianiu nasypu przeciwpowodziowego Czytaj dalej.

Proces wciskania iniektu możemy przerwać w dowolnym momencie. Pozwala to formować filary dowolnych wysokości. Aby wzmocnić grunt pod fundamentem istniejącej budowli, trzeba, wiercąc pod kątem, zrealizować słupy skośne.