Usługi geodezyjne w województwie dolnośląskim

Nie od dziś wiadomo, że istnieją zawody, które mogą przynieść rzeczywiście spore pieniądze. Wiele ludzi uważa i jest w tym spora racja, że świetne zarobki mają geodeci. Jednak, by zostać geodetą, który będzie zarabiał spore pieniądze trzeba zrobić wiele rzeczy. Bo nie ma nic za darmo. Najpierw należy skończyć studia na kierunku geodezja Wrocław. W stolicy województwa dolnośląskiego na Uniwersytecie Przyrodniczym jest kierunek geodezja i kartografia.

geodeta w pracy

Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com
Wrocław – geodetaJeżeli, mamy ochotę zostać geodetą z prawdziwego zdarzenia, to trzeba wybrać się na tego typu studia. Później po odbyciu praktyk można przykładowo otworzyć własną firmę geodezyjną lub zacząć pracę w jakimś urzędzie w dziale związanym z geodezją. Możemy też zatrudnić się w jakiejś firmie geodezyjnej, by poznać całą pracę od podszewki. Bo co innego praktyka w trakcie studiów a co innego, gdy jesteśmy zatrudnieni na umowę. Są takie zawody, które nie mogą być wykonywane bez porządnego przygotowania i do nich właśnie należy zawód geodety.

Być geodetą we Wrocławiu

Jeśli chodzi o usługi geodezyjne, to w niewielkich miejscowościach ciężko znaleźć ludzi, którzy mają tego typu działalność. Jednak w większych miastach nie ma z tym kłopotu, można by powiedzieć, że na każdym rogu mamy jakiegoś geodeta Wrocław. W stolicy Dolnego Śląska jest wiele firm świadczących usługi geodezyjne. Ale niektóre mają bardzo dużo zleceń, a inne przedsiębiorstwa przyjmują zlecenia z pewną wybiórczością, co daje im możliwość na pracę we własnym tempie. Sporo zależy od tego ile osób pracuje w przedsiębiorstwie, które świadczy usługi geodezyjne. Sam jeden geodeta to niewiele. Nawet by zrobić odpowiednie pomiary niezbędna często jest, co najmniej dwuosobowa ekipa.

Sprawdź więcej
A do niektórych zadań potrzeba paru osób. Ale o ile te kilka dodatkowych ludzi zawsze możemy zatrudnić na zlecenie, o tyle jedna osoba więcej poza samym geodetą musi być zatrudniona na pełny etat. Jeżeli chodzi o koszty wiążące się z usługami geodezyjnymi to różnią się one w zależności od firmy, do której zadzwonimy. Ale w obrębie jednej miejscowości ceny nie są bardzo zróżnicowane. Różnicę można dostrzec gdy wycenimy usługi geodety z Wrocławia, gdy porównamy je z geodetą z Kwidzyna. Jak łatwo się domyślić im mniejsza miejscowość tym usługi są tańsze. Jednak cena za wiele usług nie schodzi poniżej określonego progu cenowego. Po prostu usługi geodezyjne są ogólnie dość drogie.