Tynki pomału przestają być jedyną opcją przy robieniu elewacji domu

Przez lata ocieplony i otynkowany budynek był oznaką zasobnego portfela. Dziś spektrum zakupu materiału widocznie się powiększyło.
Dzisiaj da się wybierać przeróżne metody wykończenia budynku z zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tynk, który przez długi czas był zwykle jedyną opcją, zmienia się i ma kilka wariantów. Może być na przykład silikonowy albo silikatowe. Pierwszy bywa polecany dla domów, które mogą się prędko brudzić (chociażby te przy ruchliwych ulicach), gdyż dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i wówczas uniemożliwia osadzanie się zanieczyszczeń. Te drugie z kolei są odporne na grzyby oraz pleśń. Musimy też zastanowić się ile warstw tynku nałożyć. Są przecież tynki cienko- i grubowarstwowe. W naszej szerokości geograficznej znacznie częściej stosowane bywają tynki o kilku warstwach. Jednakże tego rodzaju elewacje nie są naszą jedyną możliwością. Coraz częściej możemy także wyłożyć zewnętrzne Mury cegłą dekoracyjną, kamieniem albo drewnem. Istnieją też odpowiednio wytwarzane płytki elewacyjne, które nie pękają oraz fantastycznie wytrzymują wszelkie działania atmosferyczne przy wysokich oraz niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Trzeba zapamiętać to słowo, gdyż może nam się przydać.

Zobacz szczegóły w treści (tomasz-graff.pl/), przeczytasz tam jeszcze bardziej dokładne informacje, które z pewnością również będą dla Ciebie godne uwagi.

To, który materiał kupimy, w znacznej mierze zależy od naszego gustu.

Dziś przecież wszystkie te metody sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej eleganckich oraz też najdroższych sposobów wykończenia domu. Trzeba więc przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.