Trudności z małą kuchnią – jak najlepiej je rozwiązać

Wydaje się,że z małym domem nic nie da się uczynić. A już zwłaszcza, niemożliwością jest zmieszczenie się z rozmaitymi akcesoriami w niewielkiej kuchni. Jednakże, nie pamiętamy jak dużą siłę ma dobra organizacja. Jeżeli odkryjemy tajemnice tej dziedziny, zorientujemy się, że również nasza malutka kuchnia ma wielki potencjał. Wystarczy po prostu dobrze sobie pewne rzeczy rozplanować.

szuflada

Autor: Larry & Teddy Page
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonale wiemy, jak błyskawicznie robi się nieporządek w małych wnętrzach. Aby tego uniknąć, trzeba przede wszystkim pozbyć się z domu wszelkich niepotrzebnych rzeczy. Ta złota reguła dotyczy również kuchni. Jeśli przeszukamy wszystkie szuflady (takie jak te), spostrzeżemy, jak wiele zbędnych rzeczy uzbierało nam się przez lata. To odpowiedni czas, aby raz na zawsze się z nimi pożegnać. W innym przypadku, w życiu nie damy rady opanować chaosu.

Kiedy to ciężkie zadanie mamy już za sobą, czas na odpowiednią organizację kuchni. Niekiedy receptą na sukces są właściwe meble. Jeżeli właśnie urządzamy naszą kuchnię, to możemy pomyśleć o umeblowaniu na wymiar. Będzie to najlepsze wyjście w niewielkich lub niestandardowych wnętrzach. Można wówczas zadecydować, co tak naprawdę może nam się przydać. Komplety kuchenne, które są do kupienia w dużej ilości sklepów nie zawsze odpowiadają naszym wymaganiom.

Jeżeli jednakże posiadamy już umeblowaną kuchnię, to nic straconego. Należy tylko dokładnie przyjrzeć się każdej szafce. Może się okaże, że źle wykorzystujemy całą ich przestrzeń. Duży potencjał mają nowoczesne szuflady, którymi często zastępuje się tradycyjne szafki. Do takich głębszych możemy schować talerze, garnki, czy również mały sprzęt AGD. Aby wykorzystać we właściwy sposób ich wnętrze, należy kupić specjalne przegródki, które pomogą efektywnie zagospodarować przestrzeń szuflady.

Najważniejsze jest to, aby każdy przedmiot posiadał swoje miejsce w naszej kuchni.

Jeśli chcesz w większym stopniu przestudiować omawiany tu temat, to kliknij ten link. Bez obawy, to wiarygodny link (http://www.glazurex.com.pl/drzwi-wewnetrzne/) – są tam zajmujące informacje.

Wówczas bardzo łatwo zapanujemy nad nieporządkiem i nagle okaże się, że w naszej ciasnej kuchni jest bardzo dużo miejsca.