Ten, kto kupuje nowe mieszkanie ma możliwość zadecydować, jak będzie chciał rozlokować ścianki wewnętrzne

W przeszłości ściany w kamienicach bywały raczej masywne. Dziś na szczęście buduje się je dość bez większych trudności.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W starych budynkach usunięcie którejś ściany może być zbyt skomplikowane, gdyż groziłoby to zawaleniem się stropu. Musimy pamiętać, że w wiekowych kamienicach nie narusza się raczej konstrukcji budynku. Teraz jednak buduje się osiedla według nowoczesnych standardów. Nie ściany trzymają na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które często są pionowymi słupami. Zwykle nie dostrzeżemy ich w swoim mieszkaniu, bo są częścią ścian pomiędzy apartamentami.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy artykuł, to bez ociągania kliknij ten odnośnik – to bardzo użyteczna witryna (https://contechnic.pl/kontener-biurowy/), która prezentuje zbliżoną tematykę.

To niebywale dobry trik, gdyż wówczas wewnątrz swojego mieszkania da się układ ścian według naszego uznania modyfikować. Zazwyczaj mamy mamy zaznaczone miejsce na jedynie kuchnię i łazienkę. Zresztą można puścić wodzę fantazji. Jeżeli mamy smyki, to z pewnością zechcemy dać im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały swoich pokoi. Można również wydzielić odrobinę miejsca na gabinet. Każda ściana może być zrobiona przykładowo z regipsu. Takiego typu materiał bywa raczej tani i po prostu szybko się go montuje. Jego główny minus jest taki, że zbytnio przepuszcza dźwięki. Jeżeli zatem chcemy zachować prywatność, to powinniśmy postawić na budowę ścian w mieszkaniu z innych materiałów.

Świetnym pomysłem jest tradycyjna cegła. Owszem, postawienie tego typu ściany będzie droższe oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej na pewno bardzo zadowoleni. Będzie pewnie stała dość długi czas.