Ten, kto kupuje nowe mieszkanie ma możliwość zadecydować, jak będzie chciał rozlokować ścianki wewnętrzne

W przeszłości ściany w kamienicach bywały raczej masywne. Dziś na szczęście buduje się je dość bez większych trudności.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com

W starych budynkach usunięcie którejś ściany może być zbyt skomplikowane, gdyż groziłoby to zawaleniem się stropu. Musimy pamiętać, że w wiekowych kamienicach nie narusza się raczej konstrukcji budynku. Teraz jednak buduje się osiedla według nowoczesnych standardów. Nie ściany trzymają na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które często są pionowymi słupami. Zwykle nie dostrzeżemy ich w swoim mieszkaniu, bo są częścią ścian pomiędzy apartamentami. To niebywale dobry trik, gdyż wówczas wewnątrz swojego mieszkania da się układ ścian według naszego uznania modyfikować. Zazwyczaj mamy mamy zaznaczone miejsce na jedynie kuchnię i łazienkę. Zresztą można puścić wodzę fantazji. Jeżeli mamy smyki, to z pewnością zechcemy dać im prywatną przestrzeń. Zatem będą potrzebowały swoich pokoi. Można również wydzielić odrobinę miejsca na gabinet. Każda ściana może być zrobiona przykładowo z regipsu. Takiego typu materiał bywa raczej tani i po prostu szybko się go montuje. Jego główny minus jest taki, że zbytnio przepuszcza dźwięki. Jeżeli zatem chcemy zachować prywatność, to powinniśmy postawić na budowę ścian w mieszkaniu z innych materiałów.

Świetnym pomysłem jest tradycyjna cegła. Owszem, postawienie tego typu ściany będzie droższe oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej na pewno bardzo zadowoleni.

Intryguje Cię, jakie są autorskie źródła (http://www.convi.pl/serwis-tasm-przenosnikowych/)? W takim razie chcę zachęcić Cię, żebyś zalogował się na moją świeżą witrynę. Tam dowiesz się wszystkiego.

Będzie pewnie stała dość długi czas.