Technika czyszczenia kominka może okazać się prostsza dzięki szybie samoczyszczącej

Mamy już nasz wyśniony kominek. Im jednak bardziej zagłębiamy się w teorię dotyczącą eksploatacji kominka, tym bardziej zastanawiamy się nad potrzebą naszej inwestycji. Nic jednak bardziej mylnego technologia przychodzi z pomocą wszystkim zapracowanym.
Eksploatorzy kominków wiedzą, że przejrzysta szyba to obrazek najczęściej widziany w katalogach.
Najważniejszy jest zamontowanie wkładu kominkowego najlepszej jakości.

fotogram - maszyna

Autor: tripleigrek
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety jest to taki produkt, w którym niska cena ma prawo się przełożyć na późniejsze niezadowolenie. Można zakupić taki, który posiada rozwiązania pozwalające na zachowanie czystości. Jednym z nich okazuje się być szyba pirolityczna, nazywana potocznie samoczyszczącą. Szyba z pyrolizą to to samo, co szkło kominkowe samoczyszczące – .

Zainteresował Cię ten rzetelny wpis? Pragniesz obejrzeć jego merytoryczne źródło? Więc chcemy zaproponować Ci przejrzenie kolejnej witryny.

Określenie szkła pochodzi od reakcji chemicznej polegającej na rozkładzie substancji chemicznych, które zachodzą w dużych temperaturach. Na szybie proces ten może zachodzić dzięki specjalnej powłoce, jaką jest pokryta szyba. Szyba powleczona jest z jednej strony cienką warstwą tlenku metalu, którą można dostrzec patrząc na nią pod światło.

Czy posiadasz pytania w odniesieniu do opisywanej kwestii? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje (http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/kaisai) na to zapytanie – na pewno okażą się one niezwykle ciekawe.

Zauważymy wówczas na szybie widoczne kolory tęczy. Wielobarwna, antyrefleksyjna powłoka, podwyższa temperaturę do wysokości, podczas której występuje cieplny rozkład zanieczyszczeń na szybie, jednocześnie nie dopuszczając do przegrzania samej szyby.

pyroliza

Autor: AMPsign
szkło kominkowe samoczyszczące

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com

Pyroliza (więcej ciekawostek) to technologia, która sprawdza się nie jedynie przy kominkach. Zaniedbana przez niektórych czynność, jaką jest doczyszczanie piekarnika skończy zaprzątać użytkownikowi myśli.

Trzeba jednak pamiętać, że aby zaistniało zjawisko pirolizy niezbędne jest utrzymanie odpowiednio dużej temperatury. Powinniśmy też zachować ostrożność podczas czyszczenia, bowiem metalowe elementy czyszczące czy druciane czyściki uszkodzą ją.