Taśmy klejące są pomocne w codziennej pracy? Jakiego rodzaju są godne uwagi? Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Ciężko sobie uzmysłowić wykonywanie różnych prac bez właściwych narzędzi, pomocy, które powodują, że wszystko wykonywane jest bardziej sprawnie. Obok tego rodzaju narzędzi takich jak młotek, wiertarka czy zestaw kluczy, równie ważna jest taśma klejąca.

A że wybór różnych modeli jest niezwykle pokaźny, to jesteśmy w stanie dzięki nim zrobić wiele różnorodnych prac. Jakiego rodzaju są taśmy do wyboru?
Jedna z bardziej znanych to taśma klejąca poliestrowa, którą używa się powszechnie w poligrafii, reklamie, lecz również przemyśle meblarskim oraz motoryzacyjnym. Faktycznie solidny klej – (klej poliuretanowy) zapewnia znakomitą przyczepność do różnego typu materiałów. To taśma odporna na różnorodne negatywne czynniki, takie jak wysoka temperatura, promieniowanie UV oraz wilgoć.
Kosztorys

Autor: Lucius_Kwok
Źródło: http://www.flickr.com/photos/luciuskwok/824882012/sizes/o/
Inny typ to taśma tynkarska, która – jak nazwa wskazuje – jest pomocna w różnego typu budowlanych zadaniach. Dzięki niej z łatwością zabezpieczymy różne przedmioty przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem. Jest naprawdę łatwa w obsłudze, łatwo się przerywa. Ciekawa oraz pomocna jest dwustronna taśma, sprawdza się wszędzie, gdzie musimy porządnie połączyć ze sobą jakieś dwa elementy.
sąsiad

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Taśma aluminiowa – następny z omawianych typów – przeznaczona jest do wykonywania uszczelnień, przykładowo w obudowach kominków. To taśmy gładkie zrobione w podobny sposób, jak zbrojne, lecz nie ma w nich szklanego włókna.

No i na koniec taśma ostrzegawcza BHP, czyli oznaczeniowa odpowiednia do zabezpieczania, wyznaczania stanowisk pracy lub miejsc ewakuacji. Niezwykle istotna, stosowana w dużej liczbie miejsc. Każda z tych taśm jest bardzo przydatna i warto ją mieć zawsze pod ręką.