Sznur zwany kominowym – jego rodzaje i najważniejsze zastosowania

Do jakich zadań używane są sznury kominkowe? W jakich temperaturach mogą być one stosowane? Jakie grubości oraz długości taki sznur ma możliwość posiadać, nie napomykając o kwocie, jaką konkretnie ma możliwość osiągnąć? To wszystko oraz znacznie więcej bez żadnego problemu znajdziesz w środku naszego nowego – świeżo co wydzierganego – felietonu!

okna
Autor: David McSpadden
Źródło: http://www.flickr.com
Sznury używane przy kominach bywają dość mocno specyficzne i posiadają parę rodzajów zastosowań.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy (http://www.abimeble.pl/meble-kawiarniane/) tego opisu zapraszamy do następnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twoje rozterki.

Wyróżnić w nich na pewno możemy sznury dylatacyjno-centrujące, a także i takie zrobione z wełny mineralnej. Te wspomniane jako pierwsze stosowane są przy montażu zrobionych z ceramiki przewodów kominowych, a także przy okazji jako sposób ich centrowania. Często bywają również stosowane przy podłączaniu różnych kotłów typowo spalinowych do tych ceramicznych. Cenowo takiego rodzaju sznur wychodzi wliczając średnią 10 zł brutto za mb, lecz bywa to jak najmocniej opłacalne, głównie z powodu faktu, iż ów sznur bywa całkowicie niepalny. Drugi rodzaj, czyli sznur kominowy zrobiony z wełny mineralnej bywa znacznie bardziej tani – za 1 mb wykosztujemy się około 5 zł, a temperatura, w jakiej ma możliwość być stosowany wynosi nie więcej aniżeli od 200 do 400 stopni C.

Jeżeli bez zadowalających rezultatów poszukujesz równie nietuzinkowego serwisu, to zalecamy ten link – zobaczysz, on także jest bogaty w tego typu informacje.

Jak łatwo się domyśleć, takiego rodzaju temperatura musi coś oznaczać, a oznacza konkretnie to, że w niej nie występuje tak nazywane „wytrącanie się wilgoci”. Innymi słowy takiego rodzaju sznur nie powinien być używany w miejscach, gdzie wytwarzające się spaliny bywają spalinami mokrymi.

Na koniec należy dodać, że obojętnie, który sznur będziemy pragnęliby stosować, mamy możliwość wybory bardzo różnych długości – również tych niestandardowych – oraz szerokości, które są adekwatne do swojego przeznaczenia.