Szkło w służbie architektury Zobacz ciekawe fakty o szkle.

Da się zauważyć, że obecnie bardzo często wykorzystuje się szkło w domach. Oprócz tego również można je spotkać w wszelkiego rodzaju przestrzeniach użyteczności publicznej.

śmieci

Autor: Craft Scotland
Źródło: http://www.flickr.com
dzielnica

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
usterki

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło stało się modne. Chyba nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Często stosujemy je nie jedynie w standardowych elementach architektury, jak na przykład ścianki szklane – zapraszamy serdecznie -, ale kupujemy również akcesoria codziennego użytku, jakie do tej pory wykonywane były z czegoś innego, a teraz także ze szkła. Coraz więcej osób obserwuje trendy w stylizowaniu wnętrz i próbuje wprowadzić je również u siebie. Szkło jest nie jedynie nowoczesne, doskonale współgra ze stylowymi dodatkami lub też pasuje niemalże do każdego pomieszczenia. Jego nieocenioną zaletą jest to, że przepuszcza światło. Dzięki temu ułatwia zaprojektowanie jasnego wnętrza nawet jeśli okna (okna winchester) są niewielkie. Starczy wykorzystać przykładowo panele szklane – dadzą wspaniały efekt zawsze (panele ze szkła). Sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, jak i galeriach handlowych lub firmach. Taki sam rezultat dadzą ścianki szklane – pozwalają na dzielenie przestrzeni, lecz zapobiegają powstawaniu pozbawionych światła stref Bardzo przydatne są one szczególnie w małych pomieszczeniach. Wrocław, Kraków, Warszawa czy inne większe miasta to lokalizacje, w których znajdziemy mnóstwo przedsiębiorstw oferujących wykonanie tego rodzaju ścianek.

Wykonane ze szkła elementy architektoniczne są niezwykle cenione nie jedynie w domach mieszkalnych, o czym wspomniano wyżej. Wydaje się że częściej da się je zauważyć w obiektach publicznych publicznej, jak przykładowo centra handlowe. To właśnie tam wszelakie balustrady (te obiekty są najczęściej kilkupiętrowe) wykonane są ze szkła (doskonałe balustrady). Poprzez to, iż szkło jest bardzo uniwersalne, pasują się one do pozostałych elementów. Balustrady szklane wspaniale wyglądają, ale również spełniają z powodzeniem swoje role ochronne. Opłaca się je wykorzystać w każdej budowli.