Szalunki ścienne przy budowie – a więc trochę inaczej deskowanie ścian

Usłyszawszy słowo „szalunki” wielu spośród nas nawet nie kojarzy, co to ma możliwość być. Tymczasem szalunki są używane w trakcie praktycznie każdej budowy i mogą być stosowane w bardzo wielu miejscach.

Nas dziś jednak będą ciekawić wyłącznie szalunki ścienne zwane „ściennymi”, które mają istotne zastosowanie przy stawianiu ścian. Jakie? Za chwilę się tego wszystkiego po dowiadujesz, jedynie odczytaj ten artykuł!
Freedom Tower

Autor: Little Larry
Źródło: http://www.flickr.com
Ponad wszytko od razu powinniśmy po zaznaczać, że szalowanie (w ten sposób ogólnie można przezwać proces stawiania szalunków) jest dość często przezywane także „deskowaniem” no i najczęściej trafiamy właśnie na ta jego drugą nazwę. Deskowanie/Szalowanie ma możliwość być używane w praktycznie każdej części wybudowanego domu – stropach, fundamentach, dachach, a także w ciekawiących nas dziś ścianach. Szalunki – strona http://prymat.net/ – ścienne – jeśli porządnie się im po przyglądać – jest to w większości swego rodzaju „szkielet”, który to możemy podzielić na konstrukcje zwane „pełnymi” i niepełne. To drugie posiadają na dodatek przerwy pomiędzy deskami. Dobrze jest po zaznaczać, że deskowanie/szalowanie, najczęściej jest wykonywane z konstrukcji betonowych albo żelbetonu – bywa ono wykonywane na okres już określony z różnych asortymentów drewna albo płyt, a potem – po już wykonanej pracy – wspomniana konstrukcja bywa rozmontowywana.

Szalunki stosowane przy ścianach bywają dostępne w bardzo wielu sklepach – warto jest jednak zajrzeć również do sieci, gdzie odnajdziemy niewiarygodnie duży wybór, oraz możliwe, że natrafimy na jakieś konkretne promocje. Dobrze jest też mieć świadomość, że wiele bardzo teraz popularnych platform, pozwala nam zakup szalunków kiedyś używanych, dzięki czemu mamy możliwość bardzo oszczędzić.