Sypialnia jest przystanią naszego wypoczynku należy więc poświecić więcej energii na jej urządzenie.

Sypialnia jest oazą wypoczynku. Odpowiednio zaprojektowana i zaaranżowana daje nam poczucie bezpieczeństwa. Aranżując ją powinniśmy zadbać o stworzenie uczucia jak najbliższego relaksowi.

Świąteczne dekoracje stołu
Autor: home&you
Źródło: home&you
Shabby Chic
Należy także wybrać właściwe, użyteczne wyposażenie. Meble jakie powinny wejść do naszej sypialni to: łoże, obok szafki, komoda (komody Kartell) i szafa, w jakiej będziemy układali własną bieliznę. Warto pamiętać, by składników, które zagoszczą w naszej sypialni było tylko tyle ile być musi. Sypialnie to nie składnice. Zbytek może męczyć nie jest na pewno mile widziany. A gdy już dobierzemy starannie meble, co do barwy i kształtu, zaopatrzmy się we właściwe oświetlenie, które wbrew powszechnym opiniom także nie może okazać się przypadkowe. Sypialnia to bowiem miejsce odpoczynku i regeneracji. Oświetlenie musi być łagodne, ciepłe i nastrojowe. Wszystkie lampy winny świecić światłem rozproszonym, nie razić naszych oczu oraz sprzyjać wypoczynkowi organizmu. Pora pomyśleć o najważniejszym wyposażeniu naszej sypialni. Łóżko jest po prostu najważniejsze. W łożu spędza się wiele godzin. Pomijając proponowane mody i szlagiery roku trzymajmy się zwykłej zasady, że łóżko ma być komfortowe. Zarówno łóżko jak również materac (zobacz materace kieszonkowe) to zakup na długi czas, więc powinien zostać starannie przemyślany. Jego wielkość i kształt jest sprawą gustu, znacznie istotniejszy okazuje się być materac. W opinii klientów, na jego zakup nie należy szczędzić grosza.

Ta inwestycja zwróci się z nawiązką.
W końcowej fazie należy zająć się dodatkami, które dodadzą własnej sypialni klimatu. Mogą to być obrazy, interesująca narzuta, dekoracyjne poduszki czy dywan.