Światło ma ogromny wpływ na całą aranżację

Prawidłowe oświetlenie domu to od czasu do czasu coś, o czym czasami zapominamy. Nie wiemy, jak dobre oświetlenie potrafi mieć wpływ na przytulny klimat w mieszkaniu. Zapominamy, że światłem możemy aranżować tak samo jak meblami. I to wówczas, kiedy w sumie chcemy aranżować mieszkanie bardziej stylowo, jak i w sytuacji, kiedy marzy nam się luźny, bardziej artystyczny klimat. Tak samo, w innych miejscach mamy okazję uzyskać ten sam efekt.

Doskonałym przykładem jest ogród, gdzie lampy ogrodowe tworzą doskonałą atmosferę. Wyobraźmy sobie miły letni wieczór, woń kwiatów i doskonałe oświetlenie. To gwarancja, że tak spożytkowany czas będzie nie zapomniany długo, będziemy chcieli powtarzać takie chwil.

pergola

Autor: PPG Deco Polska
Źródło: PPG Deco Polska

Wiemy, że najważniejsze jest pogoda, gdy jest ciepło, wieczory ładne, to możemy siedzieć na dworze cały czas. Jednak, jeśli nie zadbamy o właściwy wystrój, a jest nim również światło, to mamy szansę nie do końca wykorzystać potencjał tej magicznej chwili.

Nie zapominajmy więc, że jak planujemy wieczory w ogrodzie to nie może tam zabraknąć relaksującego, stonowanego oświetlenia.

lampy wiszące

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

W domu jest to sprawa tym bardziej oczywista, choć mnóstwo osób może się zadowolić się zwykłym, głównym oświetleniem. Owszem, lampy wiszące są niezbędne i jak najbardziej należy je mieć w swoim mieszkania (nasza oferta lamp wiszących), ale nie może również braknąć detali, jak kinkiety czy plafony. Ten rodzaj światła sprawdza się dokładnie gdy pragniemy stworzyć ciekawy klimat, jak pragniemy, aby wieczorem było klimatycznie. Najlepszym sposobem jest jednak to, aby mieć przygotowane jakby dwa zestawy oświetleniowe. Jak to rozumieć? Zwyczajnie, górne światło jest przydatne się zawsze, gdy chcemy nad czymś pracować,sprzątnąć mieszkanie czy czegoś po prostu poszukać.

W innych sprawach jednak będziemy chcieli ukoić się w ciszy i zbalansowanym świetle, wówczas na pewno przyda się drugi, bardziej romantyczny i spokojny zestaw oświetlenia.

Jeżeli szukasz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź grzałki do sauny nas, a na pewno odnajdziesz interesujące fakty.

Przy tego rodzaju oświetleniu cudownie czyta się książkę, przyjemnie spędza się czas z drugą osobę, piję lampkę wina czy ogląda film.