Styropian spadkowy – idealne rozwiązanie przeznaczone dla domu mającego płaski dach!

Posiadanie całkiem płaskiego dachu we własnym domu ma możliwość być równocześnie zaletą, jak i naprawdę wielką wadą. W bardzo wielu wypadkach bywa tak, iż płaski dach nie tylko „pasuje do wszystkiego naokoło”, dodając budynkowi własnego uroku, lecz także stwarza duże zagrożenie dla osób go zamieszkujących.

inwestycje

Autor: MrSco

Z jakiego powodu? Płaskie dachy mają zwyczaj „wszystko zbierać” – oznacza to, że cokolwiek na nie spadnie pozostaje na miejscu, łącznie wraz z deszczem i śniegiem.
drzwi antywłamaniowe

Autor: Bella Linea
Źródło: Bella Linea
Nagromadzenie deszczu lub śniegu na naszym dachu prowadzi do niewiarygodnie sporej liczby zagrożeń, w tym przeciekania a nawet i zalania budynku albo jego zawalenia wywołanego poprzez ciężką warstwę śniegu. Większość dachów nie musi się tym aż tak „martwić”, albowiem ich kształt umożliwia spłynięcie i zsuwanie się większości rzeczy. Inna rzecz ma się z dachami płaskimi, albowiem po nich w ogóle nic nie ma możliwość spłynąć czy się zsunąć.

Podobał Ci się nasz artykuł? Więc gorąco zapraszamy do kolejnych naszych postów, które będą o podobnej dziedzinie.

Idealnym wyjściem w takich wypadkach jest styropian spadkowy, który to nie dość, iż umożliwia łatwe odprowadzenie wszelakich „naleciałości” na naszym dachu, ale również ociepla nasz budynek, będąc wręcz idealnym materiałem do izolacji termicznej – no a że ten typ styropianu przydaje się również (poza zastosowaniem na dachach) do tarasów, czy tak zwanych „dachów zielonych”, daje nam najzwyczajniej dość szerokie, w pełni warte do po przyglądania się opcje „trochę inne aniżeli wszystkie”.

Dobrze jest też mieć świadomość, iż na terenie Polski istnieje dosyć spora liczba firm wytwarzających tego konkretnego typu styropian ( styro-papa.pl/ ) – w sieci bez problemu znajdziemy przedsiębiorstwa, które oferują ich w pełni kompleksowe wykonanie, rozpoczynając od samego zmierzenia dach, a nawet i też z opcją ich montażu.